8 leren wat je zelf weten wilt De Open School is bedoeld voor volwassenen die vroeger weinig scholing en vorming hebben gehad en die nu op zoek zijn naar een manier van leren die bij hen past. Op de Open School leren de deelnemers in hun eigen tempo, met een programma dat zij zelf mee bepalen. De proefwerken en cij fers die men zich van vroeger herinnert, blijven de Open School- deelnemer bespaard. LEREN_IN_EEN_GROEP Volwassenen hebben al een hele levenservaring: zij kunnen veel van en aan elkaar leren. Er wordt op de Open School dan ook ge werkt in groepsverband, met een vaste begeleiding. Een Open- Schoolgroep bestaat uit 10 tot 15 mensen, die eens per week op een ochtend of avond bij elkaar komen. In deze bijeenkomsten wordt geleerd aan de hand van onderwerpen die gaan over wonen, werken, over dingen waar wij zelf mee te maken hebben. Er wordt op informatie uitgegaan, videofilms kun nen bekeken worden en er kunnen gastdocenten uitgenodigd worden. Bij het werken aan zo'n onderwerp is er veel aandacht voor luis teren en spreken, je eigen mening onder woorden brengen, brieven schrijven, formulieren invullen en allerlei andere vaardigheden. BIJSPIJKEREN Het tweede onderdeel van de Open School zijn de vakken, die ver zorgd worden door docenten van het Dag/Avond College. Voor de vakken is er een tweede bijeenkomst per week. Daarbij kan gekozen worden uit Nederlands, Engels, rekenen, handelsken nis en wereldoriëntatie. Ook bij de vakken wordt geleerd in het tempo en op het niveau van de deelnemer zelf. Het gaat op de Open School immers niet om een eindexamen. Wie belangstelling heeft voor de Open School, moet niet te snel denken "Open School? voor mij te moeilijk", want niemand in de groep heeft veel meer onderwijs gehad dan de anderen. Bovendien wordt het programma gezamenlijk gekozen met steun van de bege leiding. Door de Open School kom je in kontakt met anderen. Op een gezellige manier kun je samen iets leren. Voor de kosten hoeft men het niet te laten, want de eigen bijdrage is 60,- per jaar. Op woensdag avond start er een nieuwe groep in OOSTRUM- 0IRL0, die op een ander tijdstip eigen vakken kan doen. Heeft U belangstelling, vul dan onderstaand strookje in en stuur

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 8