ren lang 5,00 bedroeg en nooit werd verhoogd. Wij hopen dat U hiervoor begrip zult hebben en dat wij ook dit jaar weer op Uw bijdrage mogen rekenen. Aanleg tegelpad VLASAKKER, naar kleuterschool Het ligt in de bedoeling om in de tweede helft van maart te star ten met de aanleg van 't tegelpad. Wij hopen, met voldoende mede werking van de ouders van de in Oostrum schoolgaande kinderen, dit karwei op een paar zaterdagen te klaren. Nadere informatie hierover zult U via het Oostrums Weekblad vernemen. Wellicht kunt U hiermee alvast een beetje rekening houden bij het plan nen van Uw andere aktiviteiten Het Bestuur. - o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o VERENIGING VAN OUDEREN TE OOSTRUM In samenwerking met de ambtenaren van het R.I.S.C. heeft de Vereniging van Ouderen van Oostrum een onderzoek ingesteld om trent de ouderen in Oostrum en hun tijdsbesteding. Uit dit onderzoek bleek dat er in Oostrum, met enkele uitzonde ringen, 133 personen van 55 jaar en ouder zijn, welke vrijwel niet meer aan het arbeidsproces deelnemen. Aan deze personen werd een vragenformulier uitgereikt met het verzoek dit formulier in te vullen. Van de 133 formulieren wer den 107 formulieren infevuld terugontvangen. Uit de opgave van de leeftijd blijkt dat de leeftijdsopbouw van deze personen, als volgt is: 35 personen zijn in de leeftijd van 55 tot 65 jaar 49 personen zijn in de leeftijd van 66 tot 75 jaar 23 personen zijn in de leeftijd van 76 jaar en ouder. Opmerkelijk is dat van de 107 personen er maar 31 in Oostrum zijn geboren. De anderen zijn dus later in Oostrum komen wonen. Uit de antwoorden blijkt dat 95 van deze ouderen het plezie rig vindt om in Oostrum te wonen. Volgens het onderzoek zijn er 22 alleenwonenden en 85 personen in gezinsverband leven. TIJDSBESTEDING Het voeren van de eigen huishouding en het handwerken zijn een belangrijke tijdsbesteding. Ook het wandelen, fietsen en op de kinderen passen vullen een groot gedeelte van de tijd. VERENIGINGSLEVEN 23% Van de ondervraagden kan om gezondheidsredenen niet meer aan de aktiviteiten van de vereniging deelnemen. Deze groep vormt voor het Bestuur een bijzondere zorg. 70% Van de ouderen is lid van de Vereniging van Ouderen. Hoewel dit percentage t.o. v. de provincie of het landelijk gemiddelde zeer hoog ligt, wil len wij toch degenen die nog niet lid zijn, uitnodigen met onze

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 9