4 Woensdag 09.00 u. Gestjaard. familie van Heijster 19.00 u. Tot zekere intentie Donderdag 09.00 u. Ter ere van O.L. Vrouw Vrijdag Zaterdag 09.00 u. Uit dankbaarheid 19.00 u. Gerrit Reintjes, overlouders Achten- Verdijk, Hendrik Jeucken, Wiel van de Pasch, Nol Verstegen, Jeu Arts, Sjang Joosten (Jongerenkoor) MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag Zondag 19.00 u. Monique Wilms, Anita van Limbeek, Annemiek Raedts, Leonie Hendrix 08.30 u. Behoit van Osch, Marcel Nellen, Robin van Mill, Korneel Jeuken 10.00 u. Inge Kreutz, Esther Litjens, Ingrid Lenssen, Noortje van Goch ASWOENSDAG (12 februari) Op aswoensdag zijn er twee H. Missen, 's Morgens om 9.00 uur en 's avonds om 19.00 uur. Onder beide H. Missen wordt de as (van de verbrande palmtakjes) gewijd en na beide H. Missen wordt het askruisje opgelegd. As is het teken van voorbijgaan, een symbool van het tijdelijke. Van wat vorig jaar nog een frisse groene palmtak was, is nu niets meer over dan wat grijze as. En wanneer wij met as bekruist wor den, worden tot ons tevens de woorden gezegd: "Bedenk wel, stof zijt ge en tot stof zult ge wederkeren". Wij realiseren ons op zo'n ogenblik de tijdelijkheid, de ver gankelijkheid van wat op aarde veel waarde heeft. Het askruisje is zo tevens een teken van ommekeer; wij concen treren ons op wat van blijvende waarde is. Moge de komende veertigdagentijd een periode van geloofsverdie ping worden; en mogen we in deze vastentijd onze tijd zo durven indelen dat gebed en Eucharistie daarin een grotere en vaste plaats krijgen. ASWOENSDAG is het vasten- en onthoudingsdag. Twee gelukkige mensen! Wie dezer dagen door de Kloosterstraat heeft gewandeld, heeft vanwege 'n uitzonderlijke tuinversieringbuiten al kunnen op merken dat Tilly en Frits Euwes-Pluk, Kloosterstraat 13, goed nieuws te melden hadden. En als je dan langs 'n achterdeurtje bij hen binnenkwam, werd

Oostrum's Weekblad | 1986 | | pagina 4