Binnen huidige schoolgebouw hebben 2 lokalen een andere belang rijke bestemming; leefkuil en recreatiespeelruimte voor de kleuters. Schoolbestuur is dan ook tot besluit gekomen in over leg met Gemeente om houten schoolgebouw te handhaven; de onder houdskosten zijn echter voor rekening van de school. - De vergadering kan kennis nemen van ontwerpplan verfraaiing dorpsplein. Dit punt stond aanvankelijk niet op de agenda. Voor de vergadering heeft D.B. en Groencommissie kennis genomen van dit plan, opgesteld door de Gemeente, heren Vaessen en Cox, Plan ondervindt aller instemming, belangrijk is dat het in fa ses kan worden uitgevoerd. Bij realisering van dit plan kan op medewerking van Gemeente gerekend worden; met dien verstande dat hiermede geen directe financiële bijdrage is bedoeld. Be keken zal worden of via verplanten van bomen of heesters elders binnenkort een aanvang gemaakt kan worden met herindeling dorps plein. Beplanting is zodanig dat kermisattracties geplaatst kunnen worden. Belangrijk is dat bij verandering van kermister rein zonder al te veel kosten beplanting kan worden aangepast. Van Oostrumse Gemeenschap zal eigen inbreng worden verwacht; in ieder geval in mankracht. Voorgesteld wordt om ontwerp dorpsplein te bespreken met bestuur- deren van Kerkbestuur, Schoolbestuur en Gemeenschapshuis. Be sloten wordt om binnen niet al te lange tijd genoemde besturen te benaderen om tot een gezamenlijk standpunt en zienswijze te komen - Vergadering besluit om vast te houden aan destijds opgesteld rooster van aftreden voor de afzonderlijke dorpsraden. Dit be tekent dat voor Oostrum de dorpsraad-verkiezingen zullen plaats vinden in najaar 1986. Gemeente zal op de hoogte worden gesteld van besluit. - kennis wordt genomen van inventarisatie-formulier Gemeenschaps taken. Hierin wordt gevraagd een opsomming van projekten die zouden kunnen worden uitgevoerd door vooral mensen met behoud van uitkering. Project mag niet concurrentievervalsend zijn. - Volgens huidige gegevens zullen in Oostrum in 1985/1986 geen premiewoningen in A of B sector gebouwd worden. Het is ook zeer' de vraag of er voldoende belangstelling op dit moment aanwezig is - Jaarlijkse Sinterklaasintocht zal op 1 december plaats vinden. Organisatie geschiedt op dezelfde wijze als verleden jaar. Eind november wordt weer een huis-aan-huis-collecte gehouden. Een bijdrage zal gevraagd worden voor de Sinterklaasviering voor de Oostrumse kinderen op 1 december en voor langdurig zieken en hoog-bejaarden om hen een kerstgeschenk te kunnen aanbieden 2

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 2