9.00 uur de rozenkrans bidden. Maria, zo hoorden we telkens weer bij iedere verschijning van haar, vindt het rozenkransge bed een bijzonder belangrijk gebed. Zij smeekt er als het ware om, dit gebed te blijven bidden. En als zij erom vraagt, als het een boodschap uit de hemel is, moet het wel belangrijk zijn. Mogen we in de meimaand op vele Maria-vereerders rekenen, ook in de dagelijkse H. Mis. De eerste week bidden we voor de intentie: dat het Pausbezoek vruchtbaar en zegenrijk mag wer ken voor onze Nederlandse Kerkprovincie. EERSTE COMMUNIE - S^EN_MET_ONZE_KINDEREN_OP_WEG Zeven jaar geleden hebt U Uw kind naar de kerk gebracht om het te laten dopen. U wilde daarmee zeggen, dat Uw kind ook een kind van God is. U was ervan overtuigd, dat het kind, dat U in de moederschoot vormde, een geschenk van God was. Kinderen koop je niet, kinderen krijg je van God. Vandaag brengt U dat zelfde kind weer hier in de kerk. U hebt de belofte, die U bij de doop van Uw kind gedaan hebt, gehouden en het opgevoed vol gens het Evangelie van de Heer Jezus. U weet ook, dat God Uw kind bijzonder liefheeft en dat Hij voor hem of haar voedsel wil zijn op de weg door het leven. Door de Heilige Communie wil de Heer nog inniger met Uw kind verbonden zijn. Hij wil het op nemen in Zijn vriendenkring en met Uw kind maaltijd houden. Daarvoor komt U zondag naar de kerk. In deze gemeenschap van de kerk mag Uw kind zondag voor de eerste keer op volwaardige wij ze mee Eucharistie vieren. Daarom is er zondag feest en dit zal ook nog onderstreept worden met geschenken. Maar dit feest is op de eerste plaats een feest van Gods liefde. U hebt Uw kind vandaag iets gegeven maar Jezus geeft zich helemaal. Het eerste en voornaamste geschenk komt op deze dag van de Heer zelf. Hij neemt Uw kind op in Zijn liefdevolle gemeenschap. Maar dit feest mag geen einde zijn. Het is veeleer een start punt. Wat vandaag begonnen is, moet voortduren. Als je een klein, tenger boompje plant, zet je er twee stokken naast, die het boompje moeten steunen en bevestigen tegen wind en storm. Zo kan het kaarsrecht opgroeien. Zo gaf God aan ieder kind een vader en een moeder, die het kind moeten beschermen tegen schadelijke invloeden en het kaarsrecht laten opgroeien binnen de gelovige gemeenschap. Als U vandaag Uw kind begeleidt naar de Eerste Communie, dan moet dat voor U een getuigenis zijn, dat U Uw kind ook verder wilt begeleiden, dat U zorg wilt dragen voor Uw kind, opdat het met Christus verbonden blijft. Iemand vroeg aan de H. Gregorius: "Wat doet U om een mens tot het geloof te brengen?" De heilige antwoordde: "Ik neem die persoon een jaar in mijn woning op en laat hem zien hoe ik leef. Dat moet voldoende zijn". U neemt Uw kind niet één jaar op in Uw woning, maar tien, twin- 7

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 7