9 GOEDE_WEEK Het lijkt een schrille tegenstelling: de grootse intocht in Jeruzalem en de neergang onder het kruis naar Calvarië. Met wereldse ogen dit schouwspel gadeslaande, worden we vanzelf verwezen naar de broosheid van de aardse roem die een mens ten deel kan vallen. Daartegenover laten Gods ogen ons zien hoe Hij een mensenleven, dat geleid wordt door trouwe overgave aan Zijn wil, beoordeelt: wat in Zijn ogen eeuwigheidswaarde heeft. De liturgie van de Goede Week is voor een "goede verstaander" rijk aan inhoud. Volgen wij in deze Goede Week Jezus op Zijn weg, luisteren wij naar Hem, bidden we tot Hem, leven we met Hem. Met de Goede Week gaat onze gemeenschap zich voorbereiden op PASEN. Laten we allen meedoen aan die voorbereiding, laten we de diensten in de kerk nu eens voorgaan op alle andere din gen. Wat heeft Hij niet voor ons overgehad. Wat hebben wij voor Hem over? PALMZONDAG^- AAN WELKE_KANT STA IK? Palmzondag is een dag van sterke contrasten. Hier roept men "Hosanna" en daar "Kruisig Hem". Hier is het "Gezegend Hij die komt" en daar "Weg met Hem". In het begin van de Passieweek zouden wij ons eens heel bewust moeten afvragen: hoe reageer ik op de intocht van Jezus in Jeruzalem? Hoe reageer ik op Zijn lijden en sterven? Is dit alles voor mij alleen maar een herinnering aan wat vroeger gebeurde met Jezus of heeft het iets te maken met mijn concreet leven van vandaag? Het is niet voldoende te weten wat Jezus toen heeft moeten lijden en hoe de mensen van toen tegenover Hem stonden. Ik moet mij de vraag durven stellen: aan welke kant sta ik eigenlijk? Sta ik aan de kant van hen die roepen en schreeuwen en bij grote plechtighe den de eerste rij kiezen, maar die besluiteloos de schouders ophalen als ze openlijk voor Hem moeten getuigen? Voel ik me sterk in een anonieme massa, omdat dan ongemerkt de vlag naar alle richtingen gedraaid kan worden? Of sta ik aan de kant van hen die in moeilijke uren en alleen, toch conse quent de weg verder gaan, die de spot verdragen en zich buigen onder valse beschuldigingen, die zelf gekweld en in nood, toch vrijwillig denken aan de nood van anderen en zelfs kunnen ver geven? Aan welke kant sta ik eigenlijk? Misschien sta ik in de rij van hen die vandaag geestdriftig Jezus volgen omdat Hij past in hun levensopvatting maar morgen niet meer van Hem spre ken omdat die levenswijze offers vraagt. Aan welke kant sta ik eigenlijk?

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 9