10 WITTE DONDERDAG Om 15.00 uur: viering van het Laatste Avondmaal voor de school kinderen, maar vanzelfsprekend is iedereen welkom. Om 1900 uurplechtige viering van het Laatste Avondmaal. We vieren vandaag de instelling van de H. Eucharistie. Gevolg gevend aan de woorden van Christus die Hij sprak op de vooravond van Zijn sterven, en dus heel belangrijk: "Doe dit en blijf dit doen tot Mijn gedachtenis", blijven wij dat gebaar van Christus de eeuwen door herhalen; want de Eucharistie is het hart van de kerk. Het is heel zinvol deze heilzame avond in de kerk mee te beleven. Om met de Heer te kunnen leven, om te kun nen leven zoals Hij het van ons vraagt, hebben we Hem nodig als brood... als voedsel voor onderweg; zonder Hem houdt geen mens het vol als er harde, pijnlijke tegenslagen komen in ons leven. De viering van de H. Eucharistie is een onuitputtelijke energie bron. "Wie van dit Brood eet, zal leven in eeuwigheid", woorden van Christus zelf. Wie kan er dan nog zijn schouders voor op ha len? GOEDE_VRIJDAG Om 14.30 uur: KRUISWEG - we volgen Jezus op Zijn lijdensweg. Hierop aansluitend het passieverhaal en de Kruishulde door de schoolkinderen Om 19.00 üur: de avondplechtigheid - we denken aan de laatste dag van Jezus van Nazareth, Zijn verlossend lijden en sterven. Willen we Jezus' Verrijzenis vieren dan moeten we ook Zijn dood herdenken: "Moest de Messias dit alles niet lijden om zo tot de heerlijkheid te komen?" Als je Pasen wilt vieren, hoort Goede Vrijdag er nu eenmaal bij. Hoe ga ik het lijden van Jezus volgen? Waar sta ik...? Schreeuw ik: "Kruisig Hem...? Of ben ik een vluchtende Apostel, vandaag in mijn wereld.Ben ik een huilende vrouw langs de weg. Ben ik een Simon van Cyrene...? Of ben ik de hoofdman en buig ik mijn hoofd en zeg: "Ja, deze is waarlijk de Zoon van God". BLOEMEN Bloemen voor de versiering van het priesterkoor op Witte Donder dag en Pasen zijn bijzonder welkom! 0UDERAV0ND_EERSTE_C0mUNIE Maandag 1 april laatste Ouderavond voor de ouders van de kinde ren die op zondag 5 mei hun Eerste Communie doen. Om 8 uur in de school

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 10