meeste Nederlanders vrijwel onbekend. Voor velen zal de naam Scandinavië beelden oproepen van Noormannen, fjorden, stokvis en andere typerende beschrijvingen in een vroegere geschiede nis- of aardrijkskundeles. Informatie Alle reden dus om de Scandinavische landen eens wat meer uitge breid voor het voetlicht te brengen. Daarom organiseert de Ra bobank in samenwerking met het Noors, Zweeds en Fins Verkeers bureau en de reisorganisaties Sunway en Stena Line een infor matie-avond op dinsdag 5 maart in de Schouwburg Venray, aan vang 20.00 uur. Op deze avond wordt U uitgebreide informatie gegeven over de verschillende Scandinavische landen. Een schitterende diashow op een 6 meter breed scherm neemt U mee op reis door Finland, Zweden, Noorwegen en IJsland. Op het eerste gezicht lijkt het alsof deze landen veel gemeen hebben. In werkelijkheid zijn er grote verschillen. Het enige wat ze gemeen hebben is indrukwek kend natuurschoon. Variatie Zo is Noorwegen bijvoorbeeld een land vol verrassingen. Dat spreekt ook bijna vanzelf. Want het gaat hier om een land dat 1752 km. lang is en daardoor grote variaties kent, zowel wat de natuur als het volk betreft. Wilde bergen en ruige steile fjor den wisselen elkaar af met groene kuststroken en glooiende ak kers. Op de oude tradities van hun cultuur zijn de Noren zuinig en er zijn voorbeelden te over van oeroude kunst maar ook van zeer moderne vormgeving en architectuur. Vrijheid De Zweden genieten in een haast totale vrijheid van de natuur volgens het "Allemansrecht"waarbij het is toegestaan om te gaan en te staan waar men wil. Zo kan men er zonder problemen vissen in beken en rivieren, wandeltochten maken door de fjallen of zeilen door de fantastische scherengebieden In Zweden heeft men de ruimte. Een land met een oppervlakte van 450.000 km2, dat ruim 13x zo groot is als Nederland. De bevol kingsdichtheid van 19 personen per km2 is een schril kontrast met Nederland. Wij leven met ruim 400 personen op 1 km2 Middernachtzon Een derde deel van de totale lengte van Finland ligt ten noor den van de Poolcirkel. In Lapland schijnt de middernachtzon dag en nacht gedurende de hele maand juni en een deel van juli. In het oosten wordt het land in zijn geheel begrensd door Rus land, waarbij er een regelmatig grensverkeer is, bijvoorbeeld 8

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 10