weg te nemen. Dit kan bereikt worden door de mensen bewust te maken van hun problemen en samen met de mensen zoeken naar oplos singen. Dit kan bereikt worden door de opleiding van eigenlandse krachten, die het vertrouwen genieten van de bevolking. Dat is waar Memisa naar streeft, vaak in nauwe samenwerking met lokale organisaties. Memisa staat op het standpunt dat de bevol king van een ontwikkelingsland zoveel mogelijk de kans moet heb ben om zichzelf gezond te maken. In de praktijk betekent dat niet, het bouwen van grote en dure ziekenhuizen in de steden maar de bouw en inrichting van kleine poli- en kraamkliniekjes op het platteland, niet het op grote schaal verspreiden van me dicijnen, maar het vooal stimuleren van voorlichtingscampagnes over voeding, moeder- en kinderzorg en hygiëne, om zodoende ziekten te voorkomen. Want.... voorkomen is immers beter dan genezen. In dit jubileumjaar vraagt Memisa ook Uw steentje bij te dragen om haar zegenrijk werk te kunnen voortzetten. Geef onze JARIGE MEMISA een mooi verjaardagsgeschenk, zodat zij aan de vele aanvragen om hulp kan blijven voldoen. Daarom is de kollekte in dit weekend in alle H. Missen bestemd voor de MEMISA. GROTE VREUGDE EN DANKBAARHEID.... om 'n KIND! In 1984 waren we eraan gewend geraakt dat er iedere maand in het Oostrum's Weekblad melding werd gemaakt van 2 k 3, soms 4 geboortes. De laatste twee maanden echter was het op dat gebied ongehoord stil. Maar dezer dagen vond ik weer 'n geboortekaartje in de brieven bus en wel van de eerstgeborene in 1985, wat betreft Oostrum. De berichtgevers waren Det en Leny Bartram-Geurts van de Oirlo- seweg 8. Det en Leny, die van het Brükske zijn gekomen, voelen zich al helemaal thuis in Oostrum en zijn in de wolken over hun eigen, landelijk huisje met daarachter een ideale tuin. En nu werden ze 28 januari overgelukkig met hun tweede kind, dat naar zij hopen, gaat luisteren naar de naam RENEE Vreugde, blijheid en dankbaarheid tegenover de Schepper van al le leven, ook om hun tweede kind, dat waren de diepste gevoe lens van Det en Leny. Natuurlijk ook feest voor Sanne, het zusje van Renée, wier aan dacht en belangstelling, tot nu toe voor de kippetjes achter 't huis, nu zeker allereerst zal gaan naar dit heerlijk, klein maar wonderlijk wezentje, dat zij haar zusje mag noemen. Det en Leny, van harte proficiat met jullie nieuwe rijkdom, met jullie tweede kind, jullie dochter RENEE. Moge zij voor jullie altijd 'n kostbaar geschenk blijven en moge zij temidden van jullie opgroeien tot 'n blij en gelukkig mens. Ook wij roepen RENEE 'n hartelijk welkom toe in onze parochie- 8

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 8