attentie: attentie: De landelijke collecte voor "MEMISA" zal in onze kerk plaats hebben in het weekend 9 en 10 februari. Houdt U er rekening mee dat nu zaterdag - 2 februari - voor de H. Mis om 19.00 uur, heel wat banken gereserveerd zijn voor de Vormelingen, hun ouders en familie. HET HEILIG VORMSEL Het leven is je gegeven als een kado; een kado waarmee je iets moet gaan doen, anders is er niets aan. Je talenten heb je om ze te gebruiken, je moet aktief zijn vóór anderen en samen mét anderen We kunnen elkaar immers niet missen als we in ons wereldje Gods Geest willen laten waaien. Bij sommige mensen kun je het zo goed zien, dat Gods Geest hen te pakken heeft. Het zijn soms mensen uit het verleden; maar als we onze ogen de kost geven, dan zien we ook mensen van onze tijd die door God in vuur en vlam zijn gezet. Het zijn soms mensen, die beroemd zijn geworden; maar het zijn soms veel meer mensen, die niet opvallen. Ze staan open voor God, laten zich door Hem inspireren en gaan aan de slag. Maar de allergrootste van deze mensen is zonder enige twijfel: Jezus van Nazareth! Die heeft al zoveel mensen weten te be-geest-eren dat je bij Hem beter niet kunt spreken van: een vuur, maar eer der van: een uitslaande brand! Als je je verder realiseert wat Jezus voor iemand is, voel je er dan ook iets voor om, samen met ons, in zijn geest verder te werken? Dat is de vraag waar alles om draait bij het Vormsel. Voor kinderen van twaalf jaar is dit een vraag met grote konse- kwenties; en voor ieder van ons is het een dagelijkse opgave. Maar laat ons niet bang zijn, we staan niet alleen! We zijn een deel van de keten. We houden elkaar vast; en God is zelf de band die ons bindt. Als een van de leiders van de kerk, zal de bisschop daar zijn om ons te bevestigen in het geloof en in het vertrouwen. Bidden wij allen voor de kinderen, die zaterdag het Heilig Vorm sel zullen ontvangen, dat zij als BEGEESTERDE mensen aktief werkzaam zullen zijn in de kerk van Christus. Uw pastoor. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 8

Oostrum's Weekblad | 1985 | | pagina 8