3 - Dorps- en wijkradenoverleg Een samenvatting wordt gegeven van de informatie-bijeenkomst op het Gemeentehuis in verband met de bouw van eigen woningen op de kerkdorpen in de jaren 1985-1986. Volgens het huidige plan zouden slechts 20 woningen beschikbaar zijn. Anderzijds zijn er aanwijzingen die wijzen op meer mogelijkheden, aange zien de elders beschikbaar gestelde contingenten niet volle dig benut worden. Een nota inzake vrijwilligerswerk werd overgelegd. In volgende vergadering zal dit onderwerp aan de orde komen De zogenaamde kommissie 5000 schijnt nog een bedrag in kas te hebben. Alsnog zullen wij een aanvullend verzoek indienen voor verhoogde bijdrage in verband met plaatsing Mariabeeld op dorpsplein. Het tot dusverre ontvangen bedrag ad 250,00 steekt wel erg schril af tegen de uiteindelijke kosten ad plm. 17.000,00. Zeker als wij onze subsidie afmeten aan elders verleende bijdragen in aanmerking genomen de kosten van deze projekten. Wij zullen benadrukken dat herplaatsing van Maria beeld niet alleen een kerkelijke achtergrond heeft maar even zeer een historische. Organisatie en uitvoering inzake Sinterklaasviering zal ook dit jaar gaan in samenwerking met Oudervereniging. Gezamenlijk met genoemde vereniging zal dorpsraad een huis- aan-huis-kollekte houden. De opbrengst hiervan is bestemd voor Sinterklaasviering voor alle Oostrumse kinderen op zon dagnamiddag 25 november en tevens als kerstgeschenk voor lang durig zieken en in verpleeg- of verzorgingstehuis verblijven de Oostrumse mensen. Wij spreken de hoop uit dat de aktie even suksesvol mag worden als in andere jaren. Vergadering besluit tevens om een aansprakelijkheidsverzeke ring af te sluiten ten name van dorpsraad "Werkcomité Oos trum"Nogmaals wordt gewezen op het grote verschil tussen de aansprakelijkheid ten opzichte van derden en partikuliere ongevallenverzekering. In dit kader wordt nogmaals gewezen op de wenselijkheid c.q. noodzakelijkheid van een gezins-aanspra- kelijkheid, zeker in deze tijd. Het aanbrengen en laten branden van een lamp bij de doorgang gemeenschapshuis/houten noodlokaal basisschool alleen ten be hoeve van degenen, die op zaterdagavond via deze doorgang naar de kerk gaan, wordt niet haalbaar geacht. Er wordt op gewezen dat men via trottoir Watermolenstraat/ Mgr. Hanssenstraat voldoende mogelijkheid heeft de kerk te bereiken - Volgende vergadering dinsdag 11 december a.s. in Bowling-Bis tro Michiels. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 3