zoals moeders de armen uitstrekken als zij hun kindje zien lo pen met onbeholpen pasjes. Maar zij kunnen ook hun armen uit strekken als de grotere kinderen langs omwegen soms weer thuis komen. Dat is het werk van de liefde. Zo heeft Jezus Zijn vast genagelde armen uitgebreid, omdat Hij ons, in Zijn onuitspreke lijke liefde, wilde samenbrengen. Zo werd het schriftwoord ver vuld: "Als Ik van de aarde opgeheven zal zijn, zal Ik alles tot Mij trekken". Jezus breidt Zijn armen uit naar allen die lijden, die eenzaam zijn en treuren. Hij wil hen allen in Zijn liefde dragen: "Komt allen tot Mij, die belast en beladen zijt en Ik zal U verkwik ken". Met ons lijden en met onze zorgen gaan wij nu naar Jezus. Wij willen Zijn kruis vereren en uit de overweging van Zijn liefde nieuwe kracht putten om ons lijden te verenigen met Zijn lij den. Hij heeft ons liefgehad en ZICH voor ons overgeleverd. Laten wij ons dan opvangen in Zijn armen, zodat Hij ons kan dragen en ons Zijn liefde verkondigen. Misschien kunnen wij van Hem leren ook onze armen geopend te houden voor alle mensen. Laten we in onze liefde niemand uitsluiten. Als Kerk van Chris tus moeten wij mensen zijn met geopende armen en handen. PAASZATERDAG De dienst voor Paaszaterdag begint om 20.00 uur. Vóór de dienst wordt U een kaarsje aangeboden, dat bij het begin van de dienst wordt aangestoken. Als alle lampen in de kerk weer branden kunt U het kaarsje uitmaken. Pijn, lijden en droefheid hebben plaatsgemaakt voor vreugde en blijheid, want Christus is verrezen, nieuw leven, ook voor ons. Niet de dood heeft het laatste woord, maar het leven. We mogen onze hoop stellen op wat blijft. Moge het voor ons allen een ZALIG PASEN zijn. PASEN: het feest van de hoop De wereld kan bevrijd worden van onrecht en liefdeloosheid. Het Paasfeest nodigt uit om daaraan mee te helpen. Wij zijn geboren voor de vreugde, voor het leven, voor de liefde Maar dan moeten wij ook verrijzenisdaden stellen Verrijzenis is: morgen opnieuw de hand drukken van je broer, die je afschreef Verrijzenis is: samen met vrouw en kinderen de Eucharistie vie ren, ook als je meer voelt voor je hobby, voor een wandeling, een fietstocht Verrijzenis is: ernstig een kruisteken maken en danken voor het overgevulde bord eten; eens ook even bidden dat iedereen het zo mag hebben

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 6