Maandag 6 februari: repetities in het gemeenschapshuis van 19.30 - 20.15 uur: repetitie voor het jeugdorkest, van 20.15 - 22.15 uur: repetitie voor het grote orkest. Woensdag 8 februarirepetities in het gemeenschapshuis van 18.30 - 19.30 uur: leerlingen tamboerkorps, van 19.30 - 21.00 uur: het gehele tamboerkorps. Donderdag 9 februaribestuursvergadering in het gemeenschaps huis o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o NIEUWS_VAN_DE_MARIASCH00L In overleg met het Schoolbestuur en het team, is door de ouder vereniging besloten om op naam van de Mariaschool een kind in de derde wereld te adopteren. Waarom. Kinderen vertrouwd maken met het idee van hulpbehoevende kinde ren in de derde wereld en hen stimuleren te helpen. Waarom via school. Het geeft de kinderen een gemeenschappelijk doel. Middels pro jecten kan op allerlei aspecten van leed, hulp, derde wereld etc. worden ingegaan. Het team zal hiervoor periodiek op de klassen afgestemde projecten of dergelijke organiseren. Waarom via Internationaal Christelijk Steunfonds. Er zijn goede ervaringen met deze organisatie. Een paar keer per jaar komt er informatie terug: een foto, een tekening of een beschrijving hoe het kind het maakt. Kosten van de adoptie. 48,00 Per maand, dit is op jaarbasis 576,00; het is gewenst iets extra's te hebben voor feestdagen e.d. Bijdrage kan dan gebaseerd zijn op ieder kind van de basisschool maandelijks een kwartje. Opbrengst is dan globaal 250 x 0,25 62,50, dat is gedurende elf maanden 687,50. Organisatie In principe loopt de adoptieverplichting en de incasso via de oudervereniging Op de eerste schooldag van de maand neemt ieder kind een kwar tje mee. Door de teamleden wordt dit de dag tevoren aangekon digd. Degenen die het 's ochtends vergeten, wordt eraan her innerd het kwartje 's middags mee te nemen. In ieder lokaal staat een kollektebus. De teamleden overzien globaal of ieder een stort (n.b. er is géén verplichting). Aan het eind van de dag worden de kollektebussen door iemand 4

Oostrum's Weekblad | 1984 | | pagina 4