10 jan Jaarvergadering O.V.B. 12 jan. Jeugdleidersvergadering S.V.O. afd. voetbal. 17 jan. L.L.T.B. gezinsdag/jaarvergadering in Vredepeel 19 jan. Lezing, de heer T. Kortooms, L.V.B. 20 en 21 jan. Zitting Karnavalsvereniging "De Karklingels" 25 jan. Universiteit Nijmegen, O.V.B. 26 jan. Kleine jaarvergadering, L.V.B. 27 jan. Karnavalsbal Nieuw Spraeland, Karnavalsvereniging 28 jan. JeugdprinsenbalKarnavalsvereniging 29 jan. Receptie Karnavalsvereniging, 22 jaar J. Raedts in de Karnavalsvereniging 4 febr Prinsenbal Karnavalsvereniging. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o TONEELGROEP^"DEVLASBLOEM^ Groeten uit Nice, met meneer de Vries, zit er wat betreft Oostrum weer op. Zaterdag 19 november was het dan zover, dat wij onze generale repetitie hielden. Dit deden we voor de mensen van de Zonne bloem en bejaarden, die op zondag of maandagavond niet konden. Voor twee volle zalen hebben we dit blijspel kunnen spelen. En volgens de reacties van de mensen, was groeten uit Nice, een heel leuk toneelspel. De actrices en acteurs hebben dan ook hun beste beentje voorgezet om van dit blijspel iets te maken en daarin zijn ze dan ook, mag ik wel zeggen, goed in geslaagd. In een prachtig decor kwamen de speelsters en spelers op en dat deden zij ieder op hun eigen manier zoals dat in dit blijspel bij hen paste. Op maandagavond werden twee leden van onze vereniging gehuldigd omdat zij 25 jaar lid waren. Dit waren Truus van Dijk-Lemmens en Gerard Lemmens en omdat zij samen in het derde bedrijf aard appels aan het schillen waren, hebben wij het toneelspel even stilgelegd om deze twee leden te eren en dat gebeurde met de volgende toespraak: Hé Truus en Gerard, wachte geli is efkus mit dat erpple schelle, want ik heb ow en de minse hier ien de zaal urst wat te vertelle. Dames en hiere, vur dat wej mit os derde bedrief verder gaon, kom ik toch is hiel efkus vur ow staon. Wej hebbe vandaag name lijk wat te viere en wel wej wille dees twieje lede iere. 25 Jaor Truus en Gerard zitte now al ien dit vak en gej doet dat nog altied mit gemak. Al 25 jaor ziede geli twieje dor bej en op het toniel spuide nog aid als en vuggelejke zó vrej Zenuwe zien dór ok, bej olie twieje, vur elke uitvoering bej, mar och, enne beroepsspeuler het dat nog, dus dat is nie nej 7

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 7