KABELTELEVISIE: - In eerste opzet ging het om aansluitingen in Venray - Leunen - Oostrum. Dit betreft plm. 8.500 aansluitingen. Kosten plm. 8 miljoen gulden. In tweede instantie ook overige kerkdorpen erbij betrekken. Aansluitkosten van laatste groep beduidend hoger. Een levendige discussie volgt. Een veel gehoorde vraag: Hoe staat het met de verhogingen? Geantwoord wordt dat verhogingen alleen zijn toegestaan op variabele deel van de kosten; deze kosten zijn van ondergeschikte aard. Besloten wordt, gezien de diverse vragen over deze aangelegenheid, om voor de volgende gecombineerde vergadering een deskundige uit te nodigen, die een passend antwoord kan geven. Met nadruk wordt gesteld: geen technicus, die een hele uiteenzetting gaat geven over technische details. - Woningbouw. Gewestelijk structuurplan geeft Venlo en Venray aan als groei kernen. Tot 1990 in Oostrum 189 woningen gepland; vanwege be perking contingent thans teruggebracht tot 138 stuks. Op ba sis van reeds gebouwde woningen zouden wij op gemiddeld 10 woningen per jaar mogen rekenen. Dorpenoverleg stelt zich op het standpunt, dat inwoners van een bepaald dorp de mogelijkh. moeten hebben om ook daar te blijven wonen; ook op latere leeftijd. Binnen dorpsradenoverleg bestaan grote bezwaren tegen rapport ten aanzien van uitbreiding plattelandskernen. Een open vraag blijft in hoeverre een en ander politiek haal baar is. DIVERSE ACTIVITEITEN: - Voorzitter geeft een opsomming van activiteiten, waarbij werk comité afgelopen periode in mindere of meerdere mate betrok ken was RONDVRAAG - Hierin wordt gewezen op de slechte toestand, waarin de spoor wegovergang aan Mgr. Hanssenstraat zich bevindt. Gevraagd wordt om NS hierop te attenderen. - Aan de orde komt het onderhoud van speelterrein aan de van BroekhuizenstraatAdvies: eigen initiatief is noodzakelijk. Bijhouden door buurt met eventueel vrijwilligers. - Ook dit jaar zal op dorpsplein een verlichte kerstboom worden geplaatst - Een woord van dank wordt uitgesproken namens de Harmonie Sub Matris Tutela in verband met welslagen van dorpsfeesten. Or ganisatie houdt zich aanbevolen voor suggesties. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 3

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 3