In de kleedkamer, waar de midalganlucht te snijden was, stond (zat) iedereen op scherp. Opstelling bekend, taktiek, tegen stander niet in het spel laten komen. Ongeveer 2 minuten na de eerste fluit van "scheids". Piet kende deze een vrije trap toe net buiten het vijandelijke strafschopgebied. Jan Custers en Huub Emonts (beiden reeds geruime tijd bij de douches gesigna leerd) plaatsten zich achter de bal. Kleine tik van Jan naar Huub, strak schot langs de muur. 1-0. Ongekend! Hier zou het verslag moeten eindigen, maar we zouden die zondagmorgen geschie denis gaan schrijven. Furieus ging ft viert" verder, combina ties liepen, 'n 31, 'n 47 zelfs 'n 86 lukte, doch op een zachte terugspeelbal ging de doelman hopeloos in de fout. Waarschijn lijk overgeconcentreerd en genietend van het spel, glipte de bal door zijn benen. De G.F.C.-spits had 'n makkie, 1-1. Ter wijl de doelman naarstig zocht naar schop en pikhouweel, ten einde zich in te graven, knokte het team zich door deze tegen valler heen en wist Jan Custers na een splijtende pass van Harrie te scoren, 2-1. Coach Cor, ging zich langs de lijn te buiten aan z'n hobby, aerobic dancing. Opperbeste stemming tij dens de thee. De 2e helft begon zoals de eerste eindigde, nl met het fluitsignaal van Piet. De eerste 15 minuten, zelfs ex- coach Rinus kwam persoonlijk de zaak aanschouwen, gaf Oostrum de toon aan, uit op een snelle 3-1. Doch helaas. Dicht (te dicht) benaderd door een GFC-speler probeerde goalie Hans de bal naar de vrijstaande libero te gooien, een uitgestoken been verhinderde dit, 2-2. Dit was teveel, er knakte iets in het elftal (naar sommigen zeggen het bekken van René)"'t viert" was uit zijn doen, vocht tegen zichzelf, de doelman was op zoek naar een touw, kortom ellende. G.F.C. kwam in zijn spel en scoorde nog 2x. Dit keer op eigen kracht dus. Ontgoocheld zoch ten we de kleedkamers op. Maar.... 't viert is 't viert niet als we hier niet bovenop komen. Reeds bij het inzepen klonken weer bekende geluiden. Bij de pils was het al weer beter, er wordt weer riekend uitgekeken naar de revanche. G.F.C. maak de borst maar nat. Doch de doelman douchte alleen. Aangesla gen door 2 kapitale missers, zocht hij naar geestelijk houvast. Steunende woorden drongen niet tot hem door, wazig vertrok hij naar zijn werk. Telefonisch hebben we vernomen dat hij heeft besloten 2 weken in volledige afzondering bij de missiezusters van Steyl op retraite te gaan. Hoofdthema "het onzichtbaar wor den na menselijk falen". Tevens werkt hij daar als meloenensor teerder teneinde het balgevoel weer terug te krijgen. Uitdruk kelijk verzoek zijnerzijds, geen kaarten, geen bloemen s.v.p. Uw Beer(tje) o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 12

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 12