Kermisterrein. Via de pers heeft iedereen kennis kunnen nemen van definitief besluit van B en W om huidige dorpsplein definitief aan te wijzen als kermisterrein. Dit in afwijking van advies Werkco mité. Dit advies was gebaseerd op uitslag van gehouden enque te tegelijk met dorpsraadverkiezingen. Voorzitter geeft sa menvatting van gesprek van D.B. met Gemeente. Werkcomité betreurt dat uiteindelijk de keuze bepaald is op dorpsterrein; zeker in aanmerking genomen de grote meerder heid van de enquete, die zich uitsprak voor verplaatsing naar terrein bij Oude Watermolen. De vergadering accepteert uiter aard de genomen beslissing van B en W. Overwegingen van ste- debouwkundige aard, openbare orde en kermiswezen hebben wij zo zwaarwegend geoordeeld, dat wij definitief het dorpsplein aan de Mgr. Hanssenstraat als kermisterrein hebben aangewe zen, aldus een citaat uit de brief van B en W. Ook voor dorps raad is hiermede de kwestie afgedaan. Vergadering besluit om in een brief aan B en W haar teleurstelling uit te spreken, dat definitieve beslissing via de pers is bekend gemaakt; we ken voordat wij als Werkcomité hierover officieel werden ge ïnformeerd. Plaatsing Mariabeeld op plantsoen Mgr. Hanssenstraat. Uit gesprek met fam. Thielen is gebleken, dat genoemde fami lie er de voorkeur aan geeft tot plaatsing elders in centrum Oostrum. Mocht dit niet haalbaar zijn; dan gaarne in overleg te komen tot plaatsbepaling op plantsoen langs Mgr. Hanssen straat. Gemeente zal worden geïnformeerd. Van gedachten wordt gewisseld over verkeerscirculatieplan Centrum Venray. Vrij uitvoerig wordt Gewestelijk Structuurplan besproken. De toewijzing van woningen is hier het hete hangijzer. Volgens plan zouden vanaf 1980 tot 1990 in Oostrum 184 woningen ge bouwd mogen worden. Tegen de achtergrond van verlaging wo ningcontingent is het echter zeer de vraag in welke mate dit plan haalbaar is. Voor de leefbaarheid van de kerkdorpen is het noodzakelijk dat geleidelijke uitbouw verwezenlijkt kan worden. In het dorpenoverleg wordt hieraan veel aandacht be steed. Op maandag 17 oktober zal een gecombineerde vergadering plaatsvinden van voorzitters van diverse verenigingen met Werkcomité De aandacht wordt nog gevestigd op de komende dorpsfeesten op 14, 15 en 16 oktober a.s. in de Tuinbouwloods aan de Stations weg. Een overzicht van activiteiten zal t.z.t. door de orga-

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 7