- medewerking werd toegezegd aan komité, dat organisatie op zich zal nemen rond viering 100 jaar NS spoorlijn Venlo - Nijmegen op 11 juni a.s.. Werkcomité zal geen financiële aan sprakelijkheid aanvaarden. Voorwaarde voor medewerking is tevens dat organisatie- komité zal vallen onder verantwoorde lijkheid van plaatselijke L0Z0- afdeling. Dit hoeft zeker niet te betekenen dat komité uitsluitend uit LOZO-Leden zou dienen te bestaan. - als standpunt wordt ingenomen dat Mariabeeld geplaatst gaat worden op pleintje bij Thielen (hoek Mgr. Hanssenstraat- Geijsterseweg)Niet alleen uit historisch oogpunt vindt de ver gadering deze plaats het beste; wij zijn van mening dat zeker in de toekomst het beeld in deze omgeving het beste tot uiting komt. Gemeente zal van ingenomen standpunt op de hoogte worden gesteld. - verplaatsing van kermisterrein naar terrein bij Oude Water molen. De cijfers van gehouden enquête bij dorpsraadsverkiezing spreken in deze duidelijke taal. Vergadering beseft dat zowel aan dorpsplein als aan terrein bij Oude Watermolen voor- en nadelen verbonden zijn. De indruk bestaat dat Gemeente voor stander is van handhaving kermis op dorpsplein. Wij hebben ons besluit kenbaar gemaakt bij Gemeente. - vernomen wordt dat de jaarlijkse sacramentsprocessie ver plaatst is naar zondag 12 juni; zodoende valt de processie ook niet samen met plaatselijke wielerronde. - een samenvatting werd gegeven van gesprek met Wethouder WillemsZoals bekend krijgt Oostrum dit jaar uitsluitend de mogelijkheid tot bouw van premie- woningen, zowel A als B; tegen achterwege blijven woningwetwoningen hebben wij bezwaar gemaakt. Uit gesprek en ook uit de pers bleek dat dit komt door vermindering van aanvankelijk toegezegde contingent. Toegezegd werd dat Oostrum in 1984 in aanmerking komt voor 24 WW-woningen. Het ligt in de bedoeling tenminste 2- types te bouwen, waarvan het kleinste type tevens bruikbaar is voor zowel ouderen als alleenstaanden. Dit betekent dat Oostrum in 1984 geen premie woningen krijgt. Deze toezegging voor 1984 is gebaseerd op ge gevens, die Gemeente thans beschikbaar heeft. Wij zullen ont wikkelingen nauwgezet blijven volgen. - gewezen wordt op clandestiene vuilstort langs de weg Oostrums Veld. Gemeente zal hierop attent worden gemaakt. - eveneens wordt gewezen op slechte toestand van de wegen: Wester Thienweg, Spralandweg en Zuiderbergweg. Een oppervlakte behandeling lijkt gewenst. De bevoegde instantie zal hierop geattendeerd worden. - een samenvatting wordt gegeven van dorpenraadsoverleg. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 2