Y^L S VE 35 N X GIN G DE _K ARKLINGE L S Goed bezochte karnavalsbals. De karnavalsaktiviteiten vanaf vrijdag 11 febr. t/m dinsdag 15 februari zijn uitstekend verlopen. Vrijdag 11 febr. trad Prins Ton 1 met Vorst Jan, nar Leo en Raad van Elf aan, om met de kinderen van kleuter en basisschool een tocht door een ge deelte van Oostrum te maken. De jeugdigen vanaf de 3e klas zorgden voor een leuke middag met zang en voordrachten. Ger de Mulder had de leiding over het schoolorkestdat voor een prima stemming zorgdroeg'. De jeugdbals in de "Karklingel" en de peuterbals in 't Gemeen schapshuis werden druk bezocht. Zondag 't begin met een eucharistieviering met medewerking van 't Jongerenkoor en Eikenhofkapel. Dat de student aan de Wageningse Hoge School, Peter Derks, nog veel tijd over heeft om te oefenen bleek in het mooie Amazing Grace, zijn solo-optre den, bijgestaan door de voortreffelijke Eikenhofkapel, dwong ieders respect af. De optocht in Oostrum wordt ieder jaar een groter gebeuren. Jammer dat 't aantal wagens beperkt is. Het bekende stapje terugJ inleveren, werd in veel optochten op allerlei manieren ten to nele gevoerd en bleek in Oostrum een rijke bron van inspiratie te zijn geweest voor de creatieve geesten, die de thema's uit denken. Ondanks de bezuinigingen viel de kwaliteit in het alge meen best mee. De aktieve jury had het best moeilijk om te zorgen voor een juiste uitslag, maar zijn daar, door hun jarenlange ervaring, best in geslaagd. De bals voor gevorderden, in het Gemeenschapshuis, werden buiten gewoon goed bezocht. De boerenbruiloft verliep weer vlekkeloos. Al vroeg was Jeu Staaks op de Boshuizen vertrokken met 'n prachtig versierde Zeeuwse boerewagen, getrokken door 2 paarden, getooid met veel koper, waaraan de zon extra glans gaf. Marty en Ton, het bruidspaar, met familie werden deftig door Oostrum gereder, gevolgd door eeni enthousiaste menigte. De jeugdigen zouden hun bruidspaar toejuichen in de "Karklingel" met als ceremoniemeester Jan Janssen. Na afloop zongen de jongeren spontaan:"Wat een spreker is die man." Op een voortreffelijke wijze boeide Gerrit Reintjes de aanwezigen in 't Gemeenschapshuis. Een dankbaar applaus viel hem ten deel. Voor 't eerst in de geschiedenis van Oostrums boerenbruiloft kregen bruid en bruidegom echte ringen aan hun vingers geschoven met embleem van de Karklingels. De aanwezigen lieten zich 't krentebrood van Eerman en 't speenvarken van Joos goed smaken. Tijdens de bruiloft van Marty en Ton mochten Erna en Marcel v. 8

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 8