Het optreden van Johannes de Doper is ook voor ons een stem van iemand die roept in de woestijn, heel ver van ons vandaan. Wij zijn met andere dingen bezig; het geroep tot bekering dringt nauwelijks tot ons door. Dat denken we misschien, tot we ons realiseren dat in onze inge wikkelde, snel veranderende samenleving voortdurend onze kijk op en houding tot mens en dingen aan verandering onderhevig zijn. We kunnen ons niet afzijdig houden van de oproep, die vanuit onze samenleving tot ons komt. We zijn meer dan enkel toeschouwers van het wereldgebeuren; daarvoor gaat het ons allen ten zeerste aan. Woningnood, werkeloosheid, baldadigheid, verruwing van de samen leving, schending van de mensenrechten en oorlog, allerlei men senleed en mensennood gaan niet zomaar aan onze deur voorbij. We worden min of meer gedwongen positie te kiezen en aktief mee te werken aan een betere wereld. Van alle kanten constateren we een proces van bewustwording waardoor we anders gaan denken, handelen en leven. ZONDAG_EN GEZIN Op zondag gedenken wij dat Jezus leeft, uit de doden opgestaan, en daarin hoop en richting vinden voor het leven, zou dat niet overal moeten gebeuren waar twee of drie verenigd zijn in Zijn Naam (Mt. 18,20) bijzonder wanneer zij in één huis samenwonen? Kan dit gedenken niet leiden tot nieuwe christelijke gebruiken in gezinnen, waar ouders en kinderen geloven in Jezus Christus? Te denken valt aan lezen uit de bijbel en aan gezinsgebed, waar in het leven met de Verrezenen, het leven van alledag en het gebeuren in de wereld om ons heen samenkomen. Het is goed met elkaar te zoeken en onderling uit te wisselen hoe dit vandaag geschieden kan. Het is nodig dat ouders en kinderen samen naar de kerk gaan om daar de dag van de Heer te vieren, maar toch: als de dag van de Heer alleen maar buitenshuis gevierd wordt, kan de betekenis hiervan niet zo diep in het leven doordringen. Bijzonder wanneer het hele gezin op zondag bij elkaar is, zijn er dan ook geen mogelijkheden voor de viering van de zondag in het gezin zelf? Maandelijkse_collecte Dit weekend is er in alle H. Missen de maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. De maandelijkse collecten in het jaar 1982 zijn bijzonder goed geweest, waarvoor onze hartelijke dank. Hopelijk is de afsluiting van het jaar (ondanks of dankzij St. Nicolaas) ook goed. 5

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 5