Tot de gelukkigen behoort dit jaar ook de basisschool uit Oostrum met de combinatieklas van 4 en 5 van de heer Hendriks. Via de basisschool zullen de ouders van genoemde klas nadere mededelingen ontvangen. Vervoer geschiedt per bus. Wij wensen de heer Hendriks met de kinderen veel sukses. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- LEpEN_VAN_pE_L1V1B^2_01V1B1_EN_OUDERVERENIGING Donderdag 25 nov. wordt er een lezing gehouden over het volgende onderwerp Eerste hulp bij (dreigende) leerongelukken Korte inhoud van de lezing: We nemen tegenwoordig aan, dat heel veel leerstrubbelingen stoe len op taai-moeilijkheden. Deze taal spreken we, beluisteren we en gebruiken we als middel om te kunnen denken. We lezen ze en we schrijven ze. Het lichaam en de geest moeten echter voldoende in staat blijken; spreken lijkt zo vanzelfsprekend, maar er wordt gezamenlijk overdacht aan welke voorwaarden elk kind moet leren voldoen, als het al luisterende en sprekende onze taal "vanzelfsprekend" verwerft. Spreker is Dhr. W. Schols Dhr. Schols heeft op vele terreinen van het onderwijs ervaring opgedaan. Hij is werkzaam geweest als onderwijzer, schoolhoofd, logopedist en docent Nederlands. Nadien heeft hij de funktie van Inspecteur van het Lager Onderwijs vervuld. Na zijn pensionering houdt hij zich nog steeds met genoemde onderwerpen bezig. De vergoeding van deze lezing is bestemd voor enkele oud-leer lingen (broeder onderwijzer - logopedist) van Dhr. Schols, die eerder gewerkt hebben op het Instituut voor Doven te St,Michiels gestel, maar die nu een internaatsschool voor dove kinderen be sturen in Limbe-Malawi Afrika, alsmede om inlandse kloosterzus ters op te leiden in het onderrichten van dove kinderen. Deze voor vele ouders en belangstellenden ongetwijfeld belang wekkende lezing begint om 20.00 uur in het Gemeenschapshuis. Namens het bestuur v„d. L.V.B. Oudervereniging O.V.B. DAMES_L^V^B^ Indien U interesse heeft om mee te discussiëren omtrent het toe komstig energiebeleid in Nederland (brede maatschappelijke dis cussie) wilt U zich dan in verbinding stellen met Mevr. T. Teeuwen, tel.: 86757. Er wordt waarschijnlijk in L.V.B.-kringverband over gediscus sieerd, n.a.v. een vragenlijst. Het bestuur van de L.V.B. 8

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 8