is. wenst zeker dat TJw kindje zo'n mens wordt. Een goed mens worden, dat is nu juist die tweede geboorte waar van Jezus spreekt. Ook die geboorte is niet pijnloos, die ge boorte is niet vanzelfsprekend. Daartoe heeft Uw kind de Geest van Jezus nodig, daartoe wordt Uw kind gedoopt in het levende water, dat Jezus zijn wil voor alle mensen. Voor die tweede geboorte hebt U vandaag Uw kindje naar de kerk gebracht Dit tweede geboren worden is wel iets uitzondelijks in zoverre het een gebeurtenis is, die nooit eindigt. Een goed mens worden, naar het beeld van Jezus, duurt een heel leven lang, dat is de geschiedenis van een heel mensenleven0 Die tweede geboorte kan ook geen werk van U alleen zijn. Daarom wilt U uw kindje doen opnemen in de gemeenschap van de gelovigen, in de Kerk van Jezus, zodat het door andere gelovigen geholpen zal worden. Want wij weten dat het niet zo gemakkelijk is om een goed mens te zijn. Die goedheid kun je je kind niet ingeven met een paplepel. Was dat maar zol Een goed mens worden is: net als Jezus worden.Dat heeft iets te maken met jezelf prijsgeven, met jezelf vergeten, is sterven aan je zelf. Die grote woorden die ik hier gebruik, zijn niet van mij, Jezus heeft die woorden uitgesproken en wat nog veel meer is, Hij heeft ze ons werkelijk voorgeleefd. Uw kind laten dopen is eigenlijk niets anders dan Uw kind bewust op de weg van Jezus zetten. Die weg van Gods geboden, van een leven volgens het evangelie, kiest U vandaag bewust voor Uw kind. En terecht, want die weg is een beloftevolle weg. Het geloof leert ons dat Uw kind door het doopsel een kind van God wordt, dat wil zeggen: door God bemind. Elke geboorte bewijst dat God vertrouwen heeft in de ouders, aan wie Hij het kind toevertrouwd. Dat vertrouwen van God in U zult U hopelijk nooit teleurstellen. Uw Pastoor o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o AGENDA: 11 nov.Ledenvergadering Carnavalsvereniging "De Karklingels" 11 nov.: Harmonie, bestuursvergadering. 11 nov.: Jeugdleidersvergadering S.V. Oostrum. 14/15 nov.: Concert en toneel. 15 nov.: Vergadering werkcomité café Vermeulen. 20 nov.: Harmonie, concours voor orkest te St. Michielsgestel. 20 nov.: "Now kieke naor Venroy" O.V.B. 22 nov.: Harmonie, algemene ledenvergadering0 22 t/m 6

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 6