Na het optreden van het tamboerkorps zal het orkest van de har monie aan haar concert beginnen. Tijdens dit concert zullen ook de concourswerken ten gehore worden gebracht, deze werken zullen op zaterdag 20 november a.s. op het concours in St. Michiels-gestel worden uitgevoerd. Het gaat hier om de werken United Youth van H.van Lijnschooten en Caesar and Cleopatra van G. Boedijn. Daarnaast wordt tijdens het komende concert ook lichtere muziek ten gehore gebracht, zoals Vaudeville Suite van P. Scheffer en de wals Die Lerchesang van K. Vacek. Na het concert is het dan de beurt aan de toneelvereniging De Vlasbloem met het toneelspel NIETS VERANDERLIJKER DAN EEN MENS. Het is een blijspel in vier bedrijven van P.Joh. Zonruiter. Hoofdpersoon in het verhaal is Herman, die getrouwd is met een weduwe, wier eerste man enkele jaren geleden gestorven is. Het portret van deze eerste man staat op een ereplaats in de huis kamer, het was een beste, brave man en goed echtgenoot. De tweede echtgenoot, Herman, kan daar nog veel van leren, hetgeen uiteraard voor Herman de nodige problemen oplevert. Daar moet wat aan gedaan worden. Herman neemt een list te baat om zich zelf die plaats te verzekeren, die hem als echtgenoot toe komt. Olga is de naam van de vrouw, Sofie heet haar inwonende zuster en Sonja is Olga's dochter, die ruzie krijgt met Gerard, haar verloofde. Verder komen in dit spel voor Opa met zijn tal rijke hobby's en Bram, de buurman-vrijgezel. Tenslotte is er dan nog Truus de diensbode, nogal vrijpostig maar met een grote levensblijheid en een grote dosis humor. De entree voor deze uitvoeringen bedraagt 4,50 per persoon. Een donateurskaart geeft recht op vrije toegang voor twee per sonen bij een van deze twee avonden. Voorafgaande aan de uitvoeringen zal door toneelvereniging De Vlasbloem op zaterdag 13 november a.s. om 14.00 uur de ge nerale repetitie gehouden worden. Deze generale repetitie kan, evenals verleden jaar, weer bijgewoond worden door de leden van de Zonnebloem afd. Venray. De muzikanten en acteurs hebben er alles aan gedaan om van deze avonden weer fijne muziek- en toneelavonden te maken. Voor de muzikanten is het tegelijkertijd het laatste concert vóór hun deelname aan het concours te St. Michiels-gestel. Uiteraard hoopt eenieder dat e.e.a. met goed resultaat bekroond zal worden. De beste wensen van de Vlasbloem daarvoor zijn reeds geuit Bij deze concert- en toneelavonden zijn alle bezoekers van harte welkom en wij wensen iedereen een heel plezierige avond toe. IN DE ZAAL MAG NIET GEROOKT WORDEN. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 3

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 3