de gemeenschap. Er zijn ook dieptepunten: je ervaart dat er brokken gemaakt zijn. Je voelt je ontredderd of schuldig. Je idealen en dromen kun je niet waar maken. Je moet leren leven met je grenzen. Of je wordt ziek en oud. Je gaat sterven. Vaak ook een dubbele ervaring: tegelijk pijn en vreugde van het delen. Elk leven kent zijn ups en downs. En juist daarop hebben de sacramenten betrekking Zij willen die ingrijpende gebeurtenissen in je leven onderstre pen, vieren en begeleiden. Bij de viering van de sacramenten breng je uitdrukkelijk naar voren wat er leeft bij jezelf: - je dankbaarheid en je verantwoordelijkheid bij de geboorte van een kindje (doopsel) - je liefde en trouw als je elkaar je ja-woord geeft (sacrament van het huwelijk) - je inzet en je geloof in de toekomst bij het Vormsel, - je vergeving en je verlangen naar een nieuwe inzet bij het sacrament van de verzoening, - je verbondenheid met Jezus en met elkaar in de eucharistie, - je vertrouwen en je overgave bij de ziekenzalving, - je inzet voor een gelovige gemeenschap bij een priesterwij ding. Je brengt het nu uitdrukkelijk ter sprake. Waarom? Omdat je an ders het gevaar loopt uit het oog te verliezen, dat God iets met je leven te maken heeft. Je weet dat God in Jezus heel dicht bij de mensen is gekomen. In de sacramenten worden dan ook eenvoudige tekens gebruikt die je terugvindt in het leven van Jezus zelf: water en olie, brood en wijn, woorden van vergeving, het gebaar van de handoplegging In deze tekens ervaren we de ontmoeting van God met de mensen. Daarbij hoort wezenlijk het verhaal over Jezus dat doorverteld wordt Sacramentele vieringen zijn een lanceerbasis om straks in het gewone leven waar te maken wat je hier en nu viert. Ze zijn een bemoediging en uitdaging. VREUGDE_EN_DANKBAARHEip_OM NIEUW_LEVEN De tekening op het geboortekaartje is overduidelijk. SIL wordt door het hele gezin, vier in getal, met open armen ontvangen. Na een tijd van grote spanning, diepe vreugde en grote dankbaar heid in het hart van Ger en Mariet Swinkels-Kessels van de van Broekhuizenstraat 9, toen zij op 14 mei hun derde kind, een ge zonde zoon, hartelijk konden verwelkomen. Ze voelden zich reeds rijk met hun twee kinderen - Loes en Jip maar overgelukkig met hun derde kind: SIL. Een zonnig en warm "thuis", waar liefde en geborgenheid voorop- 7

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 7