5Woonomgeving en leefklimaat. 51 Groenvoorziening Bij de Gemeente is behalve voor meer groen (aanplant van bomen en dergelijke) ook gepleit voor plaatsing van zit banken op de meest rustieke plekken in Oostrum. Korte tijd later werden zitbanken geplaatst op het dorps plein, OirlosewegGeystersewegOosterthienweg en op de hoek Mgr.Hanssenstraat-Hoefslag Uitbreiding van de aanplant op het dorpsplein is op korte termijn niet mogelijk omdat het plein nog steeds als ker misterrein moet dienen (er moet plaats blijven voor de kermis attrakties). Het Werkcomité vindt het jammer dat het plein voor drie dagen kermis niet fatsoenlijk aangeplant kan worden. Na afloop van de kontrakten met de kermisexploitanten (na 1984) zal Oostrum zich moeten bezinnen waar de kermis het best tot zijn recht komt. 5.2 Speelterreinen Het speelterrein aan de van Broekhuizenstraat was aan restauratie toe en daarom werd er met de bewoners van deze straat een bijeenkomst georganiseerd. In september waren de voorbereidingen in zo'n vergevorderd stadium, dat men met de opknapbeurt kon starten. De opening van het speelterrein bij de Oude Watermolen vond plaats op 27 juni. (Opening door wethouder Schols daarna spelen uit grootmoederstijd en markt van gebruikt speelgoed) 53 Sakramentsprocessie De mede-organisatie van de Sakramentsprocessie werd ook dit jaar ter hand genomen door het Werkcomité. De taken voor het aanbrengen van de versieringen bij de kerk en de plaatsing van de zitbanken op het transcedron werden verdeeld en uitgevoerd maar door het slechte weer konden de processie en de openluchtmis niet doorgaan. 54 Intocht St. Nicolaas. De gang van zaken rond de intocht van St.Nicolaas werd op papier gezet (draaiboek bij St.Nicolaas comité) en de jaar lijkse rondgang was een succes. Wel bleek dat er een duidelijke gebiedsaanduiding noodzake lijk was (uitzonderingen achter het viadukt) De kerstpakketten voor de zieken werden rondgebracht nadat het aantal zieken bekend was via een oproep in het Oostrums Weekblad. 5 5 Oostrums Weekblad. Het Oostrums Weekblad wordt aan huis bezorgd. Nieuwkomers in Oostrum krijgen dit blad gedurende een bepaal de tijd gratis. 4

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 4