loopt tamelijk stroef (antwoorden aan werkcomité blijven lang uit) en mededelingen en besluiten over Oostrum moeten vaak in de krant gelezen worden. De lijst van onderwerpen waarover de dorpsraden door het ge meentebestuur om advies zullen worden gevraagd moet onver kort gehandhaafd blijven. Woningbouw De toewijzing van huurwoningen voor bejaarden was punt voor diskussie De gang van zaken is als volgt: het hoofd sociale dienst gemeente, de betrokken wethouder, de leidster gezinszorg en de direkteur van de woningbouwvereniging spelen de in schrijvingen door aan het open bejaardenwerk Deze adviseert na gesprekken met gegadigden. De toewijzing gebeurt niet altijd op volgorde van de wacht lijst, maar de urgentie wordt bepaald op medisch-sociale gronden. De dorpsraad heeft in de toewijzing terecht geen inspraak. Over het aantal te bouwen woningen werd met de Gemeente en de Woningbouwvereniging van gedachten gewisseld. Bouw van bejaardenwoningen aan de Vlasakker is niet mogelijk want uitvoering zou afbreuk doen aan de kerk en de voor malige boerderij. In plan Zuid zijn nog mogelijkheden aanwezig maar de konkre- te bouwlokaties moeten in samenwerking met de woningbouw vereniging bepaald worden. De gemeente ging akkoord met de verbouwing van de vier be jaardenwoningen aan de Geeststraat tot woningen voor autochtone alleenstaanden. Hierover wordt met de woningbouwvereniging kontakt opgenomen Per brief aan de woningbouwvereniging ziet het Werkcomité af van invulling van de aktieve woningbehoefte. Het wil echter praten over de renovatie van voornoemde be jaardenwoningen en de bouw van extra bejaardenwoningen in Oostrum Zuid. In een bijeenkomst met de Gemeente op 18 aug. over de woning bouw op de kerkdorpen wordt het een en ander nog eens uitge legd. Dat er behoefte aan woonruimte bestaat voor alleen staande Oostrummers bleek uit een negental aanvragen voor een woning. Nieuw te bouwen appartementen voor alleenstaanden zijn vol gens het Werkcomité mogelijk aan de Mgr. Hanssenstraat (langs Rabobank). Het is mogelijk de bouw te kombineren met garageboxen. Hiervoor is eveneens interesse getuige de reakties op een onderzoek in het Oostrums Weekblad naar de vraag naar ap partementen- en garageboxen in Oostrum. (Een negental autochtone gegadigden) 3

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 3