In de rust werd er nieuwe moed verzameld. De mouwen werden nog eens opgestroopt. Het bleef een gelijkopgaande strijd met kansen voor beide ploegenSwolgen, scoorde zelfs uit een voorzet over links, maar de scheidsrechter keurde deze treffer terecht af. Vlak daarop kregen de roodwitten een indirecte vrije trap. Deze werd hoog ingeschoten door L. Basten. Tot verbijstering van "alle aanwezigen" gingen de handen van een Swolgenverdediger in het strafschopgebied naar de bal. De scheidsrechter kon maar één ding beslissen: Strafschop. L.Basten(die ondanks veel pijn aan zijn pols toch bleef door spelen) deed zijn niet eenvoudige plicht en scoorde beheerst 0-1. Swolgen zette nog één keer alles op alles en kreeg in de slotfase nog mogelijkheden. Een directe vrije trap van de Swolgense aanvoerder werd door W. Künzler echter schitterend tot hoekschop verwerkt. (Wiel keepte trouwens toch een fout loze wedstrijd). Na het laatste fluitsignaal waren alle Oostrumspelers en hun leider erg blijo Zonder namen te noemen mogen we vaststellen, dat het gehele team deze overwinning verdiend heeft.' -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Oostrum 4 - Swolgense Boys 3 Na enkele maanden van afwezigheid in deze lokale krant kreeg de schrijver van 't 4-de elftal de dwingende opdracht weer eens 'n verslag te schrijven. Hoe stond men er echter voor? Het 4e elftal bezette voor 't begin van deze match 'n 4e plaats echter met 2 wedstrijden minder gespeeld. Dus nog volop in de "bekende" race! Deze zondag kwam de koploper uit Swolgen op be zoek wat de nodige nervositeit teweeg bracht binnen alle ge ledingen van 't team. De eerste supporters waren tegen tienen aanwezig, juist op 't tijdstip dat scheidsrechter Haegens 't begin-signaal floot. De eerste 15 minuten waren duidelijk voor de rood-hemden (bedankt Bets voor de schone was!). Vloeiende combinaties rolden op 't Boys doel af, maar zoals al vaker geschiedde: 't noodlot sloeg toe. 'n Strakke schuiver vanaf 20-meter belandde in de uiterste hoek, zonder dat goalie Peeters er ook maar iets aan kon doen. Deze tegenslag werd echter sportief opgevat en Oostrum 4 deed er nog 'n schepje bovenop, 'n Uiterst geraffineerde vrije trap werd door Henk Claessen in een tijd verlengd 1-1. Hierna drukte Oostrum door. Uit 'n vrije trap op rechts kwam de bal op de linker-flank terecht, waarna de bal in 't centrum be landde voor de voeten van J. Cornelissen. Beheerst tikte Jack de bal in de uiterste hoek. Heftige protesten. Buitenspel, aldus de Boys: scheidsrechter Haegens liet zich echter niet intimideren en wees resoluut naar de midden-stip. 14

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 14