De STILLE OMGANG is een belevenis van onze Heer in het heden. Meer dan een beamen, is het een bereidheid Christus' woorden toegang te geven in ons leven. Zichzelf aanbieden om door en met ons vrede en heil in onze omgeving af te stralen. In onze kerk hangen affiches met informatie. Buskosten dit jaar onveranderd 25,00. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij: G. Reintjes, Stationsweg 126 F. Schelbergen, Mgr. Hanssenstraat 35. Voor de deelnemers van Oostrum vertrekt de bus om 22.05 uur bij de kerk. G0DS_REGENB00G Ik ga U iets vertellen naar aanleiding van de veertigdaagse voorbereidingstijd op het hoogtepunt van het jaar: het Paas feest. Met die voorbereidingstijd zijn we begonnen op Aswoens- dat. Maar eerst het volgende: U weet dat het soms voor mensen zo moeilijk is om elkaar te be grijpen. Hoe moeilijk is het al niet om iets te begrijpen van de Turk of de Marokkaan, die we in Venlo of Venray tegenkomen. Hun wereld en de onze verschillen zoveel. En wat is het toch een zwaar karwei om ervoor te zorgen dat de volken van Oost en West, van Zuid en Noord, niet nóg verder van elkaar afgroeien door onbegrip, armoede en inhaligheid. Jaren zijn de grote he ren van Oost en West met elkaar aan het confereren om met el kaar een verdrag te kunnen sluiten over wapenbeheersing. En wat is dat papier dan nog waard? Soms denk ik dan aan de regenboog. En ik ben niet de enige, die daar wel eens aan denkt. De regen boog is de enige, die er in slaagt om heel de wereld, van het uiterse Oosten tot het uiterste Westen, in zijn grote armen te omvatten. De regenboog: dat zijn precies twee grote (en prach tige) armen, die de mensen bijeenhouden. Al 2000 jaar geleden zagen mensen dat zo. Dat hebt U zondag j.l. gehoord in de eer ste lezing, uit Genesis 9, 8 - 15. God zelf laat af en toe die grote boog aan de hemel zien als teken van zijn zorg voor ons. Hij ontfermt en buigt zich over ons. Het is of U Zijn machtige armen, links enrechts ziet. God buigt zich vol medelijden over die rommelige wereld van ons. Soms ziet U het aan de boog in de lucht. Het is er een teken van, dat de hemel zich buigt over de aarde; dat God zich bekommert over onze ruziemakende wereld. Hij sluit een verbond met ons. God buigt zich over de aarde en fluistert ons in, dat het zó niet langer kan. Hij slaat Zijn armen als een regenboog om ons heen en roept ons op: sluit vre de; denk ook aan het geluk van een ander; keer je af van alles wat van de aarde een hel maakt; luister nu eens naar MIJ, of naar Jezus Mijn Zoon! Kijk, dat gaan we nu doen in deze veertig dagen. Uw pastoor. 6

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 6