Want, al was ze lichamelijk helemaal verlamd, geestelijk bezat ze nog een grote kracht. En menigmaal heeft ze, hoe gek het ook klinkt, een verpleegster na een beroerd weekend weer weten op te beuren en geestelijk weer op de been geholpen. Haar lichaam was geheel in de macht van haar ziekte, dat dodelijk kwaad maar haar geest was springlevend en bracht heel haar omgeving weer tot leven, Verlamd was alleen haar lichaam, bij een ander was dat soms de ziel. Iets dergelijks hoorden we het afgelopen week end in het evangelie volgens Markus (hoofdstuk 2, vers 1-12), Bij Jezus wordt iemand gebracht, die totaal verlamd is. Zijn ziel op de eerste plaats is geheel verlamd. Er zit geen leven meer in; die is gevangen in de macht van het kwaad. Welk kwaad is dat? We weten het niet precies; Jezus noemt het: zonde. Maar Jezus vecht voor zijn leven en bevrijdt op de eerste plaats zijn ziel uit de boeien van het kwaad, v/elk kwaad dat dan ook is. En als de geestelijke verlamming (was het "lam-len- digheid" misschien?) voorbij is, wat ligt dan meer voor de hand dan dat hij spoedig daarna ook weer lichamelijk geheel op de been is? Weg met de geestelijke verlamming. Geef ons leven! Uw pastoor. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o AGENDA: 25 febr 28 febr. maart 1 maart: 2 maart 3 maart: 4 maart: 6 maart 6 maart 7 maart: 7 maart: 8 maart: 9 maart: 11 maart: 11 maart: 13 maart 14 maart 15 maart: 16 maart: Interne vergadering oudervereniging. Bowling, Iduna. Smakt Bedevaart, L.V.B. Algemene ouderavond kleuterschool klas 1: juffrouw Margreet. Algemene ouderavond kleuterschool klas 2: juffrouw Liesbeth. Jaarvergadering tennisvereniging Bestuursvergadering, S.V.O. voetbal. Harmonie, oud papier ophalen. Meest gewaardeerde discjockey, O.J.C. Iduna. Harmonie, Mgr. Rockentoernooi te Baexem. Gouw ouwe, O.J.C. Iduna. Opgeven nieuwe kleuters, kinderen die voor 1 juni 1983 4 jaar worden, kleuterschool om 16.00 uur. Algemene ouderavond kleuterschool klas 3: juffrouw Monique (i.p.v. donderdag 4 maart) Harmonie, bestuursvergadering. Jeugdleidersvergadering, S.V.O. voetbal. Folkgroep (onder voorbehoud), Iduna. Harmonie, solistenconcours voor tamboers te Meterik Vergadering werkcomité café Vermeulen. Reparatie in huis, O.V.B.

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 3