Tijdens de verhalen, gesprekjes e.d. zullen de volgende woorden, begrippen, (zo veel mogelijk) aan de orde komen: - hossen, café, boerenbruiloft, karklingels, serpentines, con- fettie - prins, raad van elf. - carnavalsbal, maskers. - hard - zacht (geluiden) - dagindeling: s morgens, 's middags voor kinderen 's avonds vooral voor grote mensen - feest: samen feest vieren (fijn gevoel) Versje Ok dit jaor hebben weejmit de carnaval vreej en mit hossen en springen, zien weej der ok wer beej we zien dan beejnao nie thuj mar ge kunt os viende ien 't parochiehuis. Os mam en oose pap vieren 't ok gêr, en gaon dan nor 't parochiehuis, Arie of Bêr Beej de karklingels is nou Prins Jan, en den kan er wat van. Liedje Clowntje heeft een rode neus, rode neus, rode neus Clowntje heeft een rode neus, hahahahaha en als hij dan gaat dansen, hopsa faldera dan doen we hem allemaal na ja ja dan doen we hem allemaal na. Verder zullen we Oostrumse en Venrayse carnavalsliedjes met de kinderen zingen. Vrijdags vóór de carnaval (19 febr.) mogen de kleuters 's mor gens al verkleed naar school komen, 's Middags gaan we in op tocht door het dorp in samenwerking met de carnavalsvereniging. Wanneer U het leuk vindt kunt U met de optocht meelopen. Over hetgene wat er na de optocht gaat gebeuren, daar hoort U in de komende dagen nog van. s Morgens mogen de kinderen knallers en andere atributen mee naar school nemen die bij hun costuum passen. 22 t/m 26 februari vrij. Wij wensen U alvast hele prettige carnavalsdagen; met vriendelijke groeten leidsters kleuterschool. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 8

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 8