Zaterdag 19.00 uur: Jan Haegens MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag 19.00 uur: Coen Litjens - Sjonnie van Cuijck, Robin Oudenhoven - Ron Versleijen Zondag 8.30 uur: Ronny Reijnders - Willem Vollenberg - Mi chel Ghielen - Ronald Hoex 10.00 uur: Bas Künen - Wilbert Kusters - Sander Mar tens - Bram Linskens Langs deze weg willen wij U onze hartelijke dank betuigen voor de vele goede gaven, welke KERK IN NOOD/OOSTPRIESTERHULP tij dens de gehouden inzamelingsaktie welke, mede door Uw inzet, tot stand is gekomen, mocht ontvangen. De opbrengst aan goederen, zoals gedragen kleding, schoenen, houdbare levensmiddelen en medicijnen, bedroeg 1600 kg. Wij verzoeken U beleefd, dit aan Uw parochianen bekend te willen maken en ook hen voor hun inzet te bedanken. Met vriendelijke groeten, Kerk in Nood/Oostpriesterhulp Afdeling propaganda, F. Lijdsman, CHRISTUS, JA - DE KERK, NEEN Christus, ja - de kerk, neen! Dat is het credo van sommige mo derne profeten. Het is weer in de mode, Christus te erkennen als een van de grootste persoonlijkheden uit de geschiedenis. Jezus is in! Kerk is niet populair. Zelfs christenen maken nog onderscheid tussen Christus en de kerk. Christus laten ze intact, maar te gen de kerk hebben ze een massa bezwaren. Het vaticaan: daar over weten ze niets goeds te zeggen. Zij willen uit de boot van de kerk stappen om zich alleen bij Christus aan te sluiten en met Hem goede vriend te blijven. Wie de kerk als een buitenstaander ziet, ziet er alleen maar een vereniging in onder vele andere. Men ergert zich zozeer aan het menselijke, dat men het goddelijke niet merkt. Wij zijn geen christenen opdat de kerk er zou zijn maar de kerk is er opdat wij christenen kunnen zijn en opdat wij ons heil in haar kunnen vinden. Christus, Petrus, de kerk kun je niet schei den. Waar Christus is, is ook Petrus en wie Petrus zegt, zegt ook kerk. "Ik zeg U, gij zijt Petrus en op deze steenrots zal ik mijn kerk bouwen" Zo heeft Christus het gewild en of de kerk nu zwak en zondig is of niet, zij is en blijft het geschenk van Christus voor de we reld, voor ons! 2

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 2