Voor de meeste ouders echter is de geboorte van een kind een bezinning. Ze denken weer na over hun eigen geloofshouding: "Hoe sta ik tegenover God en tegenover de kerk?" Voor een ogen blik worden ze uit de sleur van het alledaagse gehaald om op nieuw te kiezen voor God en voor het evangelie. Eigenlijk is het doopsel een teken van Gods bezig-zijn met de mens. Elk kind is een toezegging van God, dat Hij de mensen vertrouwt en dat Hij het met hen nog altijd wil riskeren. En de ouders die aan dit leven een christelijk perspectief willen ge ven, door hun kindje te laten dopen, getuigen, dat zij geloven in de goedheid van het leven en in de toekomst van de wereld. Zij willen met hun kind de weg naar God gaan. Misschien be grijpt U nu ook waarom Jezus zich liet dopen, bij het begin van Zijn openbaar leven. Hij stelde zich volledig aan de kant van God. Hij liet zich door God inspireren bij de vervulling van Zijn levensopgavezelfs en vooral in kwetsbare en eenzame mo menten. Hij bleef geloven in de toekomst en in de goedheid van de mens, ondanks alle boosheid. En nu stel ik de vraag aan U allen: "Wat betekent het, dat U zich hebt laten dopen?" Als gedoopten stellen wij ons met Jezus aan de kant van God en willen we leven in Zijn Geest. Met Hem aanvaarden we de opdracht er te zijn voor anderen, te geloven in de goedheid en in de grote waarde van het leven en in de toe komst van de wereld. Konden we allen eens echt leven vanuit ons doopsel, vanuit dit levensoptimismedat we niet alleen staan om deze wereld be woonbaar te maken, vanuit die levensdurf om te blijven hopen ook als het duister is Dan zouden er bronnen van levend water opborrelen, waaraan an dere mensen zich kunnen laven en zou het leven echt de moeite waard zijn. 1 MILJOEN HANDTEKENINGEN VOOR RUSSISCHE JODEN U weet, dat het voor de Joden allesbehalve prettig is om in de Sovjetunie te wonen. Omdat men Jood is, wordt men daar steeds meer onder druk gezet. U kent de droevige feiten wel van het TV-journaal of van de krant of radio. Voor sommige bekende Joodse dissidenten kan soms iets gedaan worden omdat we hun na men kennen, maar voor veel onbekenden kunnen we niets doen. Be halve het volgende: het ondertekenen van een petitie aan presi dent Breznjev, waarin we hem vragen: 1) geef diegenen - mannen, vrouwen en kinderen - die al jaren lang trachten de Sovjetunie te verlaten, het recht naar Israël te trekken en zich te verenigen met hun familie; 2) stop het onder druk zetten en straffen van Joden, die de wens geuit hebben naar Israël te emigreren en zich met hun 7

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 7