Misdienaarsbeurten Zaterdag 19.00 uur Robin Oudenhoven - Ronny Reijnders - Ron Versleijen - Bas Künen Zondag 8.30 uur Ronny Pelzer - Hans Holtackers - Jan Rutten - Sjackie Wilmsen 10.00 uur Bram Linskens - Clemens Weijs - Sander Mar tens - Coen Litjens Soms kom je rare dingen tegen. Zo was ik een tijdje geleden in een ziekenhuis om iemand op te zoeken, toen ik onverwacht een jongen van ongeveer 16 jaar zag liggen, die ik tamelijk goed kende. Ik zei: "wat doe jij hier?". Hij zat van boven tot onder onder de zweren, de zalf en meters verband. "Och", zei hij, "het valt allemaal wel mee; ik ben alleen maar wezen zwemmmenBlijkbaar was het water, waar ik in de vakan tie ingedoken ben, verontreinigd". Na enkele weken was hij weer het ziekenhuis uit. Soms lijkt de dood zelfs in het water op de loer te liggen. Meestal loopt het nog goed af, zoals mensen kunnen getuigen die in een zuidelijk land op vakantie zijn geweest en daar ondanks alle waarschuwingen water hebben gedronken. Na een paar dagen ellende gaat het meestal weer. Maar een enkele keer betekent het water voor iemand echt: de dood, verdrinking, vergiftiging. Maar in verreweg de meeste gevallen is het gelukkig anders: giet water over een verdroogde plant, en u giet leven over de verdroog de plant; laat kinderen in het water plonsen en ze zijn één brok leven. Een stroom water betekent voor een woestijn: een stroom leven. In het water zit de dood, maar ook het leven. En dat water gieten we bij de doop uit over het hoofd van de do peling. We gieten dood en leven over een mens uit. We gieten leven en sterven van een heel bijzonder IEMAND over een dopeling uit, en dat zeggen we er dan ook heel uitdrukkelijk bij: Ik doop jou in de naam van de Vader, de Zoon en de Heilige Geest. Het is zo maar niet het leven en de dood van een of ander willekeurige mens, dat in het water op je afkomt. Nee, het is de dood en het leven van God die als mens naar ons toegekomen is; die gestorven is en leeft. Wij mogen daar de vruchten van plukken als we willen. 0NDER_G0DS_INSPIRERENDE_LEIDING1 In het afgelopen weekend hoorden we in de Eucharistieviering van het Rijk van God alsof het een wijngaard is. Er zijn mensen die in die wijngaard de macht hebben overgenomen van de Heer; ze maken er een puinhoop van en hebben de Heer niet meer nodig. Er 10

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 10