We zijn ervan overtuigd dat iedereen in Oostrum die Zuster Truus Lemmens kent en weet hoe zij lich, ten koste van haar eigen gezondheid, dag in dag uit, met hart en ziel uitslooft voor de armsten der armen, volledig achter deze vastenactie zal staan en er van harte zijn steun aan zal geven. En degenen die haar niet kennen, zullen, na het lezen van dit schrijven, het waarschijnlijk met ons eens zijn, dat we in Oostrum voor de vastenactie van dit jaar geen beter project konden kiezen dan het werkproject van Zuster Lemmens in Pakistan. Het jaar 1981 is het jaar van "gehandicapten". Welnu, het missiewerk van Zuster Truus Lemmens bestaat juist en uitsluitend in de zorg voor gehandicapten, geestelijk gehandi capten en lichamelijk gehandicapten. Gehandicapten kinderen in Pakistan worden door de ouders niet geaccepteerd, ze worden uitgestoten, op straat achtergelaten of bij Zuster Lemmens voor de deur gelegd. Zuster Lemmens neemt deze verschoppelingetjes van de samenleving liefdevol op en verzorgt ze zo goed en zo kwaad als dat mogelijk is. De kinde ren worden er bezig gehouden, ze worden voorzien van eten, drinken en kleding en Zuster Lemmens probeert ze ook nog wat te leren.Ze tellen er weer mee als menswaardig wezen en vinden mensen om zich heen die aandacht aan hen besteden en liefde geven. Maar U begrijpt wel dat dit alles ontzaglijk veel geld kost; de Pakistaanse regering geeft ^een_enkele financiële steun voor dit werk, zodat Zuster Lemmens aangewezen is op giften van elders. Ze beschikt nu over 2 tehuizen voor geestelijk ge handicapten, en over 3 tehuizen voor lichamelijk gehandicapten. Maar haar hartewens is om nog een tehuis voor gehandicapten er bij te krijgen, zodat ze nog meer gehandicapten een warm en liefdevol thuis kan bieden. U gunt die gehandicapten, deze armsten der armen in Pakistan, toch ook graag een beetje geluk? Laat Zuster Truus Lemmens dan niet in de steek, maar geeft met milde hand aan deze vasten actie Over 'n paar weken krijgt U tegelijk met het Oostrums Weekblad een enveloppe aangeboden, waarop vermeld staat: "Vastenaktie 1981 voor onze dorpsgenote Zuster Truus Lemmens". Leden van onze CARNAVALSVERENIGING zijn ook dit jaar weer be reid deze enveloppen met inhoud bij U thuis op te halen. Zij zullen dit doen zaterdag vóór Palmzondag, dus 11 april. Vóór 11 april wordt U er nog wel even aan herinnerd. Uw Pastoor. -o-o-o-o-o-o-o-ö-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 8

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 8