Eigenlijk had vasten altijd al heel sterk te maken met een keuze. Mensen ontzeggen zich een aantal materiële bijzaken waar het in het leven niet om draait en krijgen dan ineens weer oog voor de hoofdzaken van het leven. Wie - vastend of niet - heel even het eigen dagelijksebrood vergeet, zal weer gaan hongeren naar gerechtigheid voor iedereen. Wie heel even de dorst naar geld en goed vergeet, zal gaan dorsten naar het levende water van de liefde. Wie even verder kijkt dan zijn eigen genot, zal pas gelukkig zijn als iedereen ter wereld kan genieten. Dat zijn allemaal keuzen die verder gaan dan het eigen kleine wereldje van het zelfbehoud. Het zijn keuzen die ons dwingen om op te staan uit de dood van eigenbelang, opstaan daaruit om zuinig te zijn op iéders leven, om te leven in lief de voor éllen. Tegen de dood en vóór het levenl "Sta op uit de dood". Onder dat motto gaan we de veertigdaagse vastentijd doorbrengen. Jezus is ons voorgegaan in die op standing. We bedoelen met die opstanding nu nog niet het ver- rijzenisfeest van Pasen. Zo ver is het nu nog niet. Jezus staat eerst op tegen alles wat het leven kleineert. Verziekt en kapotmaakt, tegen macht om de macht, tegen haat en nijd, tegen hardvochtigheid en liefdeloosheid. Tegen dit alles staat Jezus op, Hij komt er tegen in opstand. Die keuze leidt tot zijn dood. Maar wie de echte dood, de dood van liefdeloosheid, heeft over wonnen, zou die nog gedeerd kunnen worden door de lichamelijke dood? We zullen zien. We hopen dat U, samen met ons, de komende zondagen zult zien en gelovenl Uw Pastoor. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o S.V. OOSTRUM AFDELING_VOETBAL Uitslagen van zondag §_maart_1981 Oostrum 1 - Melderslo 1 2-2 Oostrum 2 - Resia 2 2-4 BW 4 - Oostrum 3 0-2 Meerlo 4 - Oostrum 4 4-3 Oostrum 5 - Wittenhorst 9 1-9 Programma voor zondag 15_maart Brughusia 1- Oostrum 1 aanv14.30 u. scheidsr.: J.P. Hendrickx EWC 2 - Oostrum 2 aanv.: 11.00 u. scheidsr.: N. Mormels Oostrum 3 - Swolg. Boys 3 aanv.: 12.00 u. scheidsr.: J. Raedts Oostrum 4 - EWC 4 aanv.: 10.00 u. scheidsr.: P. Haegens Meterik 5 - Oostrum 5 aanv.: 11.00 u. scheidsr.: L.v.d.Heuvel 6

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 6