verkeer. Het jaar is voorbij, voordat U er erg in hebt. Geef Memisa de kans namens U iets meer te doen voor de gehandicapten in een arme wereld. U kunt dat doen door Uw bijdrage in de C0LLECTE_ZATERDAG_EN_Z0NDAG_0NDER_ALLE_HJ,_MISSENo Leest U deze week de folder van Memisa nog 'ns goed door. ZIJN VOONEMENS EEN CHRISTELIJK HUWELIJK AAN TE GAAN Dit hoor je gelukkig nog vaak in vele kerken voorlezen: Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan.... En dan vol gen de namen van d'e aanstaande bruidsparen. Ook van de meeste Oostrumse mensen hebben de namen op deze manier in de kerk ge klonken. De kerk heeft altijd veel te maken gehad met het huwe lijk. Weet U hoe dat komt dat het huwelijk zo iets heiligs is voor de Kerk? Dat komt omdat de mensen die lid zijn van de Kerk, God (een beet je) kennen. In de loop van de geschiedenis hebben God en de men sen samen heel wat beleefd, prettige en verdrietige dingen. We weten zo langzamerhand wel dat je van de mensen niet altijd zo op aan kunt. God weet dat ook wel: soms is het om te huilen. Maar God is wél iemand waar je van weet wat je er aan hebt. Hij blijft zichzelf steeds trouw, maar ook ten opzichte van ons blijft Hij steeds dezelfde trouwe bondgenoot. Het lijkt soms wel eens op een huwelijk waar de een af-en-toe zin heeft om de benen te nemen (en het misschien nog doet ook) maar waar De Ander in opperste standvastigheid trouw blijft om het huwelijk (het ver bond) en de ander te redden. Als je in de bijbel zit te bladeren en te lezen, dan kom je dat af-en-toe ook tegen. Daar zeggen ze zonder blikken of blozen: God is een bruidegom en de mensen zijn de (niet altijd gemakke lijke) bruid. De band die er is tussen God en de mensen, is een huwelijksband. En daarom is het huwelijk voor de Kerk zo iets heiligs. En wie aan het huwelijk zit te rommelen en het naar beneden haalt, die haalt God naar beneden. Het eigenlijke huwelijk is dat tussen God en zijn mensen. En ieder menselijk huwelijk is: ik wil op mijn eigen menselijke manier meedoen met dat bondgenootschap van trouw dat God tot stand heeft gebracht. Mijn antwoord op de trouw van God kan geen ander zijn dan: dan wil ik in mijn leven ook zo trouw zijn als Hij is. Het antwoord op de liefde, het geduld en de barmhartigheid van God kan geen ander zijn dan: dan wil ik mijn leven ten opzichte van de ander ook zo liefdevol, geduldig en barmhartig zijn. Ja, als gelovende mensen het woord "huwelijk" in hun mond hebben, dan zouden ze eigenlijk ook eens moeten denken aan HET huwelijk van God, waaraan ze op hun manier gaan meedoen. Je kunt het ook omdraaien: als gelovende mensen een huwelijk sluiten, gaan ze

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 4