Sinterklaas, heeft u maar tijd om de mantel uit te pakken en te passen. Want er is iets met de mantel gebeurd'.'. Omdat het zo druk was in de stomerij-want alle zwarte pieten- pakken moesten gewassen worden- is de zondagse mantel van Sinterklaas bij al het andere wasgoed gekomen. En dat mag helemaal niet'. Nooit niet'. De mooie rode mantel moet altijd in hele aparte zeep gewassen worden en niet in te heet, maar ook niet in te koud water. En nu is die prachtige mantel gekrompen en Sinterklaas heeft er helemaal geen erg in. Na een week is de stoomboot vlak bij Nederland. Sinterklaas zit in zijn hut te werken als de naaipiet, die er voor moet zorgen hat iedereen er netjes uitziet, binnenkomt. "Vlug, Sinterklaas, de kinderen staan al te wachten, hier zijn uw gepoetste schoenen'." roept hij ongeduldig. "Ja, ja," lacht Sinterklaas, "jij bent geloof ik blij dat we weer in Nederland zijn, hè?" "0, ja, Sinterklaas," lacht de naaipiet en zijn ogen schitteren van pret. Sinterklaas zet vlug zijn mijter op, kamt zijn baard, trekt zijn mooie zondagse mantel aan en...stijf van schrik blijft Sint in de spiegel kijken. De mantel komt helemaal boven zijn knieën. "Oei, oei, Sinterklaas, uw mantel is helemaal gekrompen'." Sinterklaas kan nog steeds niets zeggen. "Wat moet ik nu doen?" denkt hij, "ik kan toch niet in mijn oude door-de-weekse mantel met de optocht meegaan?" Opeens klapt de naaipiet drie keer in zijn handen. "Vlug, vlug," roept hij, "Trabbedoelie, haal jij eens vlug de naaimachine, Proelie, haal eens vlug de rol goudband'." Daar komt Trabbedoelie al met de naaimachine aan en Proelie draagt hijgend en puffend een grote rol prachtig glanzend goud band de hut binnen. Midden in de werkhut van Sinterklaas zet de naaipiet de machine neer en begint te naaien. Prrrrrrprrrrrr, bromt de machine. De mantel wordt hoe langer hoe langer, maar zal de mantel op tijd klaar zijn?? Zal Sinterklaas niet met zijn oude mantel door de stad hoeven te rijden? Een-twee-drie-vier-vijf-zes stroken goud naait piet onder aan de mantel van Sinterklaas. Net als de boot aan de kade ligt, roept de naaipiet uit "Klaar!" 0, wat is Sinterklaas blij'. Sinterklaas trekt vlug de mantel aan; hij is nu nog mooier dan eerst en net op tijd rijdt Sinterklaas de kade op en de stad door. Niemand heeft gemerkt, dat de mantel niet is zoals hij eigenlijk moet zijn'.'. 12

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 12