Zaterdag 19.00 u. Overl. fam. Min-Verbeek Chris van Aarssen MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag 19.00 u. Michel van Dijk-Roland Tacken-Ronny Pelzer- Hans Holtackers Zondag 8.30 u. René Willems-Jurgen van Soest-Jan Rutten- Sjackie Wilmsen 10.00 u. Frits Dupont-Ivo Franssen-Paul Janssen-Roel Folkerts Maandag, dinsdag en woensdag: Leon Hendrix-Ronny Pelzer Donderdag en vrijdag Ivo Franssen-Roland Tacken KERKKOLLEKTE_-_WERELDMISSIEpAG Dit weekend gaan de mandjes rond voor Uw gift ten bate van de Wereldmissie. Mag het een offer zijn Natuurlijk kunnen we onze plichten niet afkopen, maar een werkelijk stuk solidari teit is toch wel op zijn plaats. We mogen erop rekenen, dat on ze bijdragen goed besteed worden, allereerst aan nog meer kerk gemeenschapsvorming. Door Samen-Kerk-Zijnen dat wereldwijd, is LEVEN OP AARDE mogelijk. WE KUNNEN ER WEER EVEN_TEGEN Op belangrijke momenten van zijn leven zien we dat Jezus zich terugtrekt om te bidden. Kennelijk kan vanuit de rust van het gebed de juiste keuze duidelijk worden. Vooroordelen vallen weg, moedeloosheid en teleurstelling worden overwonnen. Hij bad: "Mijn God, waarom hebt U mij verlaten". En ook: "In Uw handen beveel ik mijn leven". Bij bidden merk je: niet God ver andert, maar wij. Bidden gebeurt in de bijbel dikwijls op een berg. Dat wil zeggen: even uitgetild boven het alledaagse gejak ker. Vanaf de berg krijg je een ander uitzicht op de weg die je gaat, op de mensen om je heen. Maar je mag niet boven op de berg blijven. Samen met Jezus dalen de leerlingen telkens weer de berg af: naar de lammen, de blinden en de armen. Ze kunnen er weer even tegen. Laten wij ons niet zo geweldig vinden, dat we denken het wel zonder bidden klaar te kunnen spelen. en_blijdschapmeer zon in huis. Wat zou onze wereld zijn, wanneer er geen kinderen zouden zijn? We kunnen ons dat misschien moeilijk indenken. Ik denk, dat er dan in elk geval veel minder blijdschap en menselijkheid op on ze wereld zouden worden gevonden. Bij tijden kan alles voorgoed verloren lijken. Dan loopt U op een heldere dag door een herf stig park en ziet een kindje huppelend naar huis toe gaan. Het

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 11