hele groep veel plezier geeft. Een nog vrij nieuwe ak- tiviteit is het spelenpakket voor zowel kleine als grote groepen. ad. c. Volksdansen: De leidsters van deze groep hebben even eens een specifieke deskundigheid. Het is erg in trek bij ouderen. Het volksdansen is aangepast aan Uw leef tijd. ad. d. Zwemmen: Ook het zwemmen levert schitterende lichame lijke aktiviteit op, die spelenderwijs wordt beoefend. Bij het zwemmen kunt U b.v. alleen maar gezellig in het water zijn met of zonder eenvoudige spieroefenin- gen. U kunt ook lessen nemen. Na het zwemmen wordt U geadviseerd goed gebruik te maken van de warme douche! U krijgt daar alle tijd voor! ad. e. Ook het wandelen_en_fietsen is een uitmuntende oefe ning om fit te blijven. Iets over de opzet De lessen M.B.v.O. worden gegeven door speciaal opgeleide leidsters Iedere groep heeft een kontaktpersoon. Hij/zij heeft tot taak de stem van de leden over bepaalde kwesties beter tot zijn recht te laten komen; onderhoudt het kontakt met de leidster, het plaatselijk Open Bejaardenwerk en de deelnemers. De be doeling is wensen, ervaringen, informaties en adviezen uit te wisselen. De kontaktpersoon haalt de "eigen bijdrage" op en draagt deze af aan de projektleider van het plaatselijk Open Bejaardenwerk. De eigen bijdrage is een door de overheid verplichte beschei den kontributie vanwege de gemaakte kosten door het Open Be- jaardenwerk, zoals zaalhuur, aanschaf materialen en het sa laris van de leidsters. Bij de Stichting Open Bejaardenwerk berust de hele organisa tie. Immers deze beschikt over mankracht die speciaal zich richt op de bevordering van het welzijn van ouderen, over fi nanciële mogelijkheden, ruimtelijke akkommodatiekan in principe tegemoet komen aan de wens nieuwe aktiviteiten op te zetten welke voortvloeien uit bestaande aktiviteiten en heeft de mogelijkheid de diverse vormen van het M.B.v.O. op elkaar af te stemmen. De lessen M.B.v.O. kunnen ook gegeven worden aan twee of meer groepen tegelijk. Wij noemen dit "uitwisselingen". Kosten Voor Uw deelname aan de cursus M.B.v.0.tbetaalt U een bijdra ge van 3,50 per persoon per maand. Voor de aktiviteit kege len is de eigen bijdrage 4,00 per persoon per maand en voor 7

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 7