En de jongen zaagde de takken af en bracht ze weg om er zijn huis mee te bouwen. En de boom was gelukkig. En opnieuw bleef de jongen een lange tijd weg. Toen hij weer te rug kwam was de boom zo gelukkig dat hij nauwelijks kon praten. Hij fluisterde tegen de jongen: "Kom jongen. Kom met me spelen". Maar de jongen zei: "Ik ben te oud en heb geen zin om te spelen. Ik wil een boot waarmee ik een heel eind hiervandaan kan. Kun je mij een boot geven?" En de boom zei: "Hak mijn stam maar om en maak daar een boot van, dan kun je wegzeilen en zul je gelukkig zijn". En de jongen hak te de boom om, maakte er een boot van en zeilde weg. En na een hele lange tijd kwam de jongen weer terug. Maar de boom zei toen tegen hem: "Het spijt me jongen, maar nu heb ik niets meer te geven. Mijn appels zijn op. De jongen zei: Mijn tanden zijn toch te slecht om te eten". De boom zei: "Ja, maar mijn takken ben ik ook kwijt, je kunt er niet meer aan zwaaien". De jongen zei: Ik ben toch te oud om aan takken te zwaaien". De boom zei: Maar ik heb zelfs geen stam meer om tegen op te klimmen". De jongen zei: Ik ben te moe om te klimmen". Toen wist de boom het ook niet meer, en hij zuchtte: "Ik vind het echt jammer, ik wou dat ik je nog wat kon geven. Maar ik heb niets meer over. Ik heb nog maar een oude stomp. Het spijt me werkelijk". "Ach", zei de jongen, "ik heb niet veel meer nodig, alleen een rustig plekje om te kunnen zitten. Ik ben doodmoe". "Nou", zei de boom, die zo goed als het kon weer een beetje moed vatte, "een oude stomp is juist genoeg om stil op uit te rusten. Kom jongen, ga zitten en rust uit". Dat deed de jongen. En de boom was gelukkig. ZIEKENCOMMUNIE Deze week vrijdag - eerste vrijdag van de maand - wordt na de H. Mis van 9 uur de communie naar de zieken gebracht. Uw Pastoor. JONGERENKOOR_OOSTRUM Zoals bekend zullen wij dit jaar ons uitstapje hebben op de Smakt, op 8 augustus. Het is de bedoeling daar met z'n allen naar toe te lopen. Ook de nieuwe leden zullen op deze avond aanwezig zijn. Willen alle leden om 20.00 uur aanwezig zijn op ondergenoemd adres, vandaar vertrekken we naar de Smakt. Kunnen de leden die een auto hebben, om 19.30 uur aanwezig zijn zodat de auto's voor de terugweg alvast naar de Smakt gebracht kunnen worden.

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 6