Donderdag 9.00 uur Theo Camps en Anna Verhoeven Vrijdag 9.00 uur Tot zekere intentie 14.00 uur Voor het Bruidspaar Batens-Arts (Jongerenkoor) Zaterdag 19.00 uur Overl. fam. Janssen-van Staveren Wim Kessels (vanw. z'n vrienden) MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag 19.00 uur Alex Oudenhoven-Paul Janssen Zondag 8.30 uur Roland Tacken-Ivo Franssen 10.00 uur Rene Willems-Michel van Dijk-Frits Dupont Vrijdag 14.00 uur Frits Dupont-Paul Janssen o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o -o-o HET IS MET EEN GOED MENS als met een boom die van een kleine jongen hield. Iedere dag ging de jongen naar de boo« en raapte de bladeren bij elkaar. Daar vlocht hij dan een kroon van en deed alsof hij de koning was van het hele bos. Hij klauterde te gen de stam op, zwaaide aan de takken op en neer, en de boom liet hem eten van zijn appels en ze speelden verstoppertje. Als de jongen moe was, ging hij slapen in de schaduw van de boom. En de jongen hield van de boom, heel erg veel. En de boom was geluk kig. Maar het leven ging verder en de jongen werd groter en ging van school af. En de boom was vaak alleen. Op zekere dag kwam de jongen weer eens bij de boom en de boom zei: "Kom jongen, kom weer eens in mijn stam klimmen en aan mijn takken zwaaien.' Eet weer van mijn appels, speel in mijn schaduw en wees gelukkig". Maar de jongen zei: "Ik ben veel te groot geworden om te klimmen en te spelen. Ik heb geld nodig, want ik houd ervan om dingen te kopen en plezier te maken. Kun je me niet wat geld geven?" Maar de boom zei: "Het spijt me wel, maar geld kan ik niet geven. Ik heb alleen maar bladeren en appels. Neem mijn appels maar en verkoop die in de stad. Dan heb je geld en zul je gelukkig zijn". En de jongen klom in de boom, plukte de appels en bracht ze weg. En de boom was gelukkig. Maar weer bleef de jongen een hele tijd weg. En de boom was bedroefd. Op 'n goede dag kwam de jongen weer terug. De boom fleurde helemaal op en zei: "Kom jongen, klim weer in mijn stam en zwaai aan mijn takken en wees gelukkig". Maar de jongen zei: "Ik heb het veel te druk om in bomen te klim men. Ik wil een huis bouwen voor mijn vrouw en kinderen. Kun je mij een huis geven?" "Ik heb geen huis", antwoordde de boom, "maar je mag wel mijn takken afzagen om je huis te kunnen bouwen. zul je gelukkig zijn".

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 5