MISpIENAARSBEURTEN Zaterdag 19.00 u. Zondag 830 u 10.00 u Antoine Camps-Eddy Drabbels-Frank Verheijen- Marcel Linders Paul Janssen-Marcel Litjens-Roland Tacken- Michel van Dijk Alouis Martens-Robert Claessens-Frits Dupont René Willems Maandag/ Dinsdag/ Woensdag Donderdag/ vrijdag René Theeuwen-Jörgen van Soest 9.00 u. Robby Raymakers-Paul Janssen PETRUS EN_PAULUS Deze twee steunpilaren van de kerk ziet U vaak samen afgebeeld in de kerkgebouwen. Petrus met een grote sleutel in de hand. Paulus met een dik boek in zijn hand. Hij heeft dan ook het één en ander geschreven! Twee reuze figuren uit het prille begin van onze kerk. Paulus heeft ook nog een zwaard in zijn handen. Is dat omdat hij dingen kon zeggen of schrijven die zó raak waren, dat ze wel eens vergeleken zijn met een scherp snijdend zwaard? Of is het misschien omdat hij in Rome met het zwaard onthoofd is? Misschien wel vanwege allebei. Hij zal altijd wel een heel felle kerel geweest zijn. Want eerst was hij een vurige vervol ger van de christenen. Maar God kon zo'n felle jongen best ge bruiken. En op de weg naar Damascus heeft God hem op zijn nunmer gezet. En na een tijd van bezinning werd hij één van de vurigste aanhangers van Jezus Christus, die het geloof gebracht heeft in de landen die wij noemen: Israël, Libanon, Turkije, Griekenland, Italië en Cyprus. En zijn reizen maakte hij niet per KLM of lu xe TouringcarbedrijfDie man had er iets voor over! Als U zich de wereld van die dagen eens voor kon stellen! Petrus was waar schijnlijk ook een felle. Maar toch weer heel anders dan Paulus. Ging Paulus graag de grenzen over om ze ook daar het grote nieuws van Jezus te vertellen. Petrus daarentegen bleef aanvan kelijk het liefst zijn eigen landgenoten trouw en bleef in Israël. Hij bekeek de zaak dan ook het liefst door een joodse bril; wij zouden misschien zeggen: een beetje conservatief. Maar tegelijkertijd was hij ook de erkende leider van de gehele kerk, de spil waarom alles draaide; een man die alles voor Zijn Heer overhad; die tenslotte ook zijn land verliet om de kerk te gaan planten midden in het hart van het romeinse wereldrijk,mid den in de hoofdstad van de toenmaals bekende wereld: Rome. Daar is hij ook ter dood gebracht; men zegt: gekruisigd. Twee geweldige mensen. Wat hebben zij de jonge kerk een geweldi- 4

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 4