mis. Het wordt tijd, dat we het geweten wakker schudden; en aan Frankrijk, als oudste dochter van de Kerk, vraag ik: Waar zijt ge mee bezig? Is dit welzijn van de mens? Is dit trouw aan het verbond met de eeuwige Wijsheid?" Na deze lange predikatie was het weer het kind dat antwoordde; in witte eenvoud ontvingen zij voor de eerste keer de H.Com munie uit de hand van hun Paus, die zó van kinderen houdt. Hij deelde maar uit aan al wat ziek en zwak was; het leek of de apostelen om hem heen stonden en zeiden: "Stuur de mensen weg, de Meester is moe!" Hij ging en gaat gewoon door! BROOD±U_KUNT HET NIET_MISSEN! Niet dat ik reclame wil maken voor brood; maar U hebt het wel broodnodig; zoals ook andere dingen: aardappelen hebben we broodnodig, en kleding, en op zijn tijd een flinke regenbui: nog veel meer is er dat we broodnodig hebben. Trouwens: ook een medemens hebben we heel dikwijls nodig; we kunnen niet zonder. Stel je eens voor dat er helemaal geen andere mens in je leven zou zijn! Je zou geen leven hebben Je hebt een mede-mens even hard nodig als eten en drinken! Ja echt; een mede-mens is even kostbaar voor je als eten en drinken. Hij of zij kun je niet missen als eten en drinken. Je hebt haar hem broodnodig. Zo zijn er mensen die letterlijk laten zien dat ze Jezus Chris tus broodnodig hebben; u kunt letterlijk zien dat Hij voor hen even onmisbaar is als eten en drinken. Dat maken we in de kerk, in de eucharistieviering, zichtbaar als we nemen van het Brood, alsof we zeggen willen: Jezus, ik kan je niet missen. Voor mij ben je brood-nodig. Waarom ik dit schrijf? Omdat we zondag Sacramentsdag vieren Sacramentsprocessie houden, als hulde aan Hem dien we allen Broodnodig hebben om Zijn weg te gaan. Moge Hij zegenend in ons midden zijn. De routevan_de_Processie We vertrekken om 10.00 uur vanuit onze kerk en gaan via de Vlasakker en de Randenrade naar Trans-CedronOp Trans-Cedron - hebben we de Openluchtmis, die opgeluisterd wordt door ons Gemengd Koor en onze Harmonie. Op Trans-Cedron worden zit banken geplaatst. Na de eucharistieviering gaan we via de Hoefslag, Kloosterstraat, AsselberghsstraatVlasakker terug naar onze kerk, waar we sluiten met het Tantum Ergo en de zegen Moge het een levend getuigenis zijn van ons geloof in de eucharistie 5

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 7