wordt, toch loopt het er meestal op uit, dat ze op die dag niet minder hard moet werken dan anders. Ook op die dag moet er gege ten worden en als er iemand op bezoek komt, wil moeder graag een kopje koffie aanbieden met iets er bij. Zo'n kopje koffie bete kent heel wat meer dan: even je dorst wegwerken en dan maken dat je wegkomt. Het betekent: je bent welkom; ga zitten; we vinden het fijn dat je gekomen bent; we hebben heel wat te bepraten;ik ben nu voor je beschikbaar, als jij nu ook openstaat voor mij. Het kopje koffie en het koekje is een hulpmiddeltje om te vie ren dat het zo fijn is bij elkaar te horen en open te staan voor elkaar. Zo kun, je eigenlijk zeggen dat moeder - en vader natuur lijk ook - hun ziel leggen in wat ze voor hun gezin doen. Als ze iets geven of doen, dan laat het hen niet koud voor wie het is. Integendeel: op deze manier maken ze duidelijk dat ze hun ziel en zaligheid er in zien: Ik wil hiermee duidelijk maken dat ik je sympathiek vind. Toen Jezus van Nazareth op het punt gekomen was dat Hij afscheid moest gaan nemen van Zijn vrienden om te gaan sterven, toen gaf Hij hen ook allemaal iets: brood. Hij legde daar Zijn hele ziel in. Het was veel en veel meer dan brood wat Hij gaf. Hij zou met dit brood zichzelf wel willen geven en dat deed Hij ook; zo sym pathiek vindt Hij ons en zoveel heeft Hij met ons op. Het is maar dat we het goed begrijpen; dat het goed tot ons doordringt. En laten we hopen en "bidden" dat onze 42 cummunicantjes steeds meer zullen gaan aanvoelen dat Jezus van Nazareth ons met dit "Heilig Brood" heel veel te zeggen en te geven heeft. Hiervoor is de steun, de medewerking, de begeleiding en het voorbeeld van de ouders onmisbaar. Het geloof leert men niet, men "kijkt het af". Kinderen nemen van de ouders niet alleen de smaak voor eten en drinken over, de kijk op de wereld, het humeur, de beoorde ling van TV-programmasmaar ook het geloof. Zoals Uw geloof is, zo zal dat ook van Uw kinderen zijn. Niemand kan geven wat hij niet heeft. De kinderen kunnen afkijken, voorzover er geloof en liefde is, zij het op hun eigen kinderlijke of jeugdige wij ze. Het spreekwoord zegt: Zo de ouders, zo de kinderen. Het zou wel gek zijn als wij duidelijk laten merken, dat en waarom het zo goed en zo belangrijk is, dat de kinderen het niet zouden overnemen. Vertrouwen wekken bij hen, steunt op de mate van ons eigen zelfvertrouwen. MARIA-PROCESSIE Zondag a.s. - 18 mei - is er na de Hoogmis van 10.00 uur proces sie met het beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum rond onze kerk. Het is een oude, mooie traditie die we in ere moeten houden. Velen hebben in de loop der eeuwen, en ook nu nog in onze tijd, troost, steun en kracht bij O.L. Vrouw van Oostrum in onze Ma- ria-kapel gevonden. Dagelijks tref je mensen van en buiten Oostrum aan in onze Maria-kapel en vaak heb ik persoonlijk van 8

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 8