VANUIT DE KLEUTERSCHOOL: "PROJECT Om voor de kinderen het naar de lagere school gaan iets gemak kelijker te maken hebben wij in samenwerking met de leerkrachten van de le klassen een projekt "naar de lagere school" opgezet. Maandag 28 april heeft hierover een ouderavond plaats gevonden. Tijdens het projekt wordt er aandacht geschonken aan: a. de gevoelens van het kind wat betreft het naar de le klas gaan. b. voorbereiding op de leerstof: o.a. voorbereidend rekenen voorbereidend schrijven voorbereidend lezen voorbereidende taal c. zelfstandigheid, concentratie, leermotivatie Verder worden er spelletjes, verhalen, gymlessen, werklessen e.d. gedaan in de sfeer van het projekt. In de periode dat we aan het projekt werken worden er verschil lende bezoekjes aan de lagere school afgelegd: 6 mei de le klas verkennen. 13 mei film, gymles. 20 mei kennismaking met de rest van het team. 22 mei en voorbereidend rekenen 27+29 mei voorbereidend schrijven. 3+5 juni voorbereidend lezen. 13 juni activiteitenmiddag. Het liedje wat we aanleren: (Mei. poppenkraam): Ik stond laatst voor de lagere school oh, oh, oh daar zag ik heel veel kinderen zo, zo, zo Ze waren groot ze waren klein ze vonden 't allemaal even fijn ze schreven allemaal zo (3x) Het versje wat we aanleren: Bij de 7 dwergen is kabouter Bas ijverig bezig met de kabouterwas 7 badhanddoeken 7 pyamabroeken 7 pyamajassen 7 ruiten dassen 21 zakdoeken hangen aan de lijn omdat de 7 dwergen snipverkouden zijn. Met vriendelijke groeten, DORIEN, MARLY EN MARGREET. Tf

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 4