ZIEKENCOMMUNIE Deze week vrijdag - eerste vrijdag van de maand - zal na de H. Mis van 9.00 uur de communie naar de zieken gebracht worden. maandeliJKSE_COLLECTE In het komende weekend - 3 en 4 mei - maandelijkse collecte voor eigen kerk. Dank U, dat U die altijd zo bijzonder gedenkt. 0_0-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o EERSTE_C0MMUNIE De maand mei is in alle parochies een top-maand wat betreft de eerste communie van de kinderen. Het zijn altijd mooie dagen. Ze horen bij de hoogtepunten in het leven van een parochie en iedereen voelt dat ook zo aan. Al lange tijd hebben de leerkrachten van de tweede klas - Marga en Henk - met heel veel zorg en liefde deze 42 kinderen voorbe reid op deze voor hen zo grote dag, zij hebben tijd noch moeite gespaard; alle lof voor hun inzet en werk, ook voor de vele werkuren na schooltijd. Stapje-voor-stapje werden de kinderen wat vertrouwder gemaakt met de eucharistie. En laten we hopen dat dit nu niet ineens zal worden afgebroken, maar dat men rustig verder zal gaan om de kin deren nog meer binnen te leiden in het mooiste wat Jezus ons ooit heeft nagelaten en waarin we ons kerk-zijn bijzonder bele ven. Daarin ligt het hoogtepunt, daar zijn we met en door en in Christus samen om de Vader ons leven te offeren, om Gods zegen over alle mensen af te smeken. Ouders, gaat met Uw kinderen en met ons verder op de ingeslagen weg..breng Uw kind naar dé bron van hét leven. Het zal ons al len goed doen Wij wensen onze communiecantjes en hun familie een hele fijne dag toe. MEIMAAND_-_MARIAMAAND_-_MOEDERMAAND_ ZO HOOG EN ZO NABIJ. Dat is de Moeder Gods: hoog verheven, en toch als eerste van de gelovigen heel dicht bij ons. Een moeder kén ook niet anders. Iedereen weet dat. Onze verre en niet-christelijke voorouders noemden de meimaand "Maia"naar de godin van alle gewas op akkers en velden. En in onze dagen - of zijn die alweer verleden tijd? - klonk (of klinkt misschien nog) het bekende lied: "Gekomen is Uw lieve mei, Maria". Maar hoe dan ook: Ze is er nog, en ze zal er blijven. Merkwaardig is het toch wel dat we Maria, ondanks haar hoge en tegelijk in diepe nederigheid beleefde positie, zo dicht bij ons 11

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 11