De gehouden -Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten in ons dorp Oostrum heeft dit jaar opgebracht f. 901.,7^fo Aan alle inwoners hartelijk dank voor deze gaven. Bijzonder woord van dank aan de Dames die deze kollekte huis aan huis hebben gehouden. Namens de vereniging van Geestelijk Gehandicapten. Deze weken werken we op de kleuterschool over 't proiekt "Herfst"0 Bij de weekbladen voor de oudsten komen de begrippen voor van groot/klein - evenveel - meeste - minste - langste en dezelfde. Verder zullen we ook aandacht besteden aan rijmen. Klassegesprekjes gaan o.a. over: - - Plaatsen van de herfst in de tijd van het jaar - herfst/ winter lente en zomer! Herfst bui tenwat is anders? Bomen, struiken, blaadjes, bloemen, vogels etc.. Weersomstandighedenstorm, wind, regen en zon. - Herfst binnen: verwarming, verlichting. - Kleding: vergelijken met zomer en winter. - Voeding: specifieke groenten vitamine etc.. - Gezondheid: griep - verkouden - hoesten. - Verkeer: gevaarlijk rijden door windmist, storm, regen, gladde wegen. Verzamelenplaatjes uit tijdschriften e.d. en samen 'n collage maken. Filmpjes: zijn aangepast aan de herfsttijd!' Ook'de liedjes en gymlesjes zijn op herfst afgestemd. Bij de _uaalvorming vertellen we - verhalen - nonsens- verhalen, waarbij de kinderen moeten opmerken -wat niet kan in de herfst. - Pijmoefeningetje-s. - Zinnetjes met de leid ster afmaken etc.. - Knutselenmet rolletjes en doosjes, bladeren, eikels, kastanjes etc. gaan we hard aan het werk. -o-o o-^ Pr0jekt bezig zijn. - Vorige week zijn we weer begonnen met 't watergewennings- badje, we hopen dat de kinderen.er weer veel plezier aan zullen beleven. VAN UIT DE KLEUTERSCHOOL

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 4