DIT weekeinde: WERELDMISSIEDAG 1979 Meermalen per jaar vragen de kerken in de Derde Wereld onze aandachto De ene keer vragen zij aandacht voor de moeilijke politieke omstandigheden, waarin hun volken verkeren, of voor de gevolgen van natuurrampen. Een andere keer vragen zij aandacht voor het werkdat zij in scholen en ziekenhuizen kunnen doen. Op WERELDMISSIEDAG vragen zij aandacht voor zichzelf, voor de opbouw van hun'geloofsgemeenschap. Wat daarvoor nodig is, komt in grote lijnen overeen met wat onze eigen kerkgemeen schap nodig heeft om vitaal' en aktief te blijven: gelovigen moeten bij elkaar kunnen komen om het evangelie samen te leren verstaan; zich dankbaar tonen tegenover God in de viering van de Eucharistie; te zien wat binnen het ontwik kelingsproces hun eigen "christelijke" opgave kan zijn. Daar zijn ruimte;)voor nodig, en mensen die leiding kunnen geven, pastores, katechisten en anderen. Er moet voor hun opleiding gezorgd worden en voor hun levensonderhoud. De christenen in de Derde Wereld kunnen het noodzakelijke geld, hiervoor niet opbrengen, zij doen wat ze kunnen, maar moeten daarnaast om onze regelmatige hulp blijven vragen. U kunt Uw verbondenheid met de kerkgemeenschap in de Derde Wereld tot uitdrukking brengen door een bijdrage op de extra-collecteschaal in het komende weekeinde, 20 en 21 oktober. GEBED VAN EEN JONGERE Een missionaris vertrekt - voor de achtste keer- naar zijn missiepost Goede reis, vaarwel en tot weerziens. Een slapeloze nacht, voor mij die thuis blijven mag.?..! 1 Godlik begrijp het niét... Wegtrekken uit het land van beloften naar een land van honger en miserie. Een gezellig thuis vaarwel zeggen om gast te zijn bij dakloze mensen. V/at kruimels van onze rijke tafej overbrengen naar uitgestoken handen. De hand aan de ploeg slaan en niet meer omzien vanwaar men gekomen is. t

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 9