- die de thee niet te 1auwte heet, te slap, of te sterk vinden, maar dankbaar zijn voor verkwikking0 - die naar mogelijkheden zoeken om een ander te waarderen, te bedanken. - die niet laten merken dat ze moe zijn, als een buurman o ver het weer gaat praten. - die een gebed niet te lang, te kort of waardeloos vinden, maar luisteren naar een of andere boodschap van U. WETEN en DOEN; Een Spartaanse opvoeding betekent? een heel harde opvoeding. Die opvoeding was bij de Spartanen helemaal gericht op de soldaten-loophaan? hard, sober en ruw. Toch is een groepje jonge Spartanen er in de Griekse geschiedenis eens goed af gekomen, en dit in verhand met een eenvoudige gebeurtenis tijdens een van de Olympische Spelen daar. Bij een bepaalde sportmanifestatie kwam eens een oudere man te laat. Alle plaatsen waren al bezet. Zoekend ging hij langs alle zitplaatsen, maar er was geen enkele griekse man of vrouw, die er ook maar aan dacht zijn of haar plaats aan de oude man af te staan. De man bleef echter zoeken en kwam bij het vak waar de geharde jongelui uit Sparta bij elkaar zaten. Toen die de oude man zagen, sprongen ze als één man allemaal op en lieten hem een plaats uitkiezen. Toen bleek dat de Grieken toch wei sportief waren, want rondom het vak van de jongelui klonk een spontaan applaus op voor de sym pathieke geste van de Spartaanse jeugd. De oude heer iiet zich hierbij ook niet onbetuigd en riep uit? "ja, ja De Grieken wéten allemaal wel hoe het hoort, maar de Spartanen doen het!" Gemengd Koor. Zaterdag, 7 juli, verzorgen wij de avondmis op St. Servatius Om 1810 uur begint de II. mis. Wij vertrekken gezamelijk bij de kerk, om 18.00 uur per auto. Diegene die geen vervoer heeft, kan dan met een andere auto meerijden. Dus denk er allen aan om 18.00 uur, er is afgesproken dat we 18.15 uur daar zijn. Zondag om 9.00 uur de hoogmis in onze kerk. Het Bestuur.

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 4