Maandelijkse Collecte* Zondag a.s. is het de eerste zondag van juli, dit weekend dus onze bijzondere maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. Zoals altijd: hartelijk aanbevolen. Vakantie in de kerk. We proberen alles zo goed mogelijk te laten doorgaan, maar we zullen wel af en toe vaste medewerkenden missen. Ook ons gemengd Kerkkoor zal gedurende de vakantie niet in volle sterkte kunnen optreden; zij hebben ook recht op vakantie., Maar ze willen er toch voor zorgen dat de gezongen Hoogmis ieder weekend doorgang kan vinden, hetgeen ik bijzonder waar deer. Alle Ec Missen blijven gewoon doorgang vinden; alleen zal er gedurende de schoolvakantie niet gepreekt worden. Laten we ook in de vakantie, waar we ook verblijven, tijd vin den voor God en kerks een "DANK U" voor al het fijne, waar van we mogen profiteren. ALSHETmB0NKEH_WORDT,BEN_IK_HEïj Er was een jongetje van 8 jaar, en dat viel bij het spelen in een diepe koker van nog geen veertig centimeter breed. Overal verwarring, overal paniek, heen en weer geren van men sen, geschreeuw, rocpn dat dit gedaan moest worden en dan weer dat. De enigen die kalm blijven tussen al dit geroep en geraas, zijn de ouders van het jongetje. Als zij bij de put komen, wordt het stil. Iedereen ziet toe hoe de vader zich over de opening buigt. Maar als hij dat doet, klinkt er ineens van heel diep uit de put een hartverscheurend ge roep: zijn zoontje leeft nog, maar omdat de vader over de put kwam hangen, werd het donker in de put, zodat de jong en nog meer in paniek raakte. Toen zij vaders "Niet bang zijn. Als het donker wordt, ben ik het!" Het geschreeuw verstomde en nauwkeurig gaf de vader aan zijn zoontje in- strukties over wat hij te doen en te laten had. Hij liet een lang touw neer, beval zijn zoontje het onder zijn oksels vast te maken, en begon toen behoedzaam te trekken. Even latei- werd het jongetje gered, geen ogenblik angst had het nog gekend, ook niet toen het soms nog donker werd in de,put. Iedere keer wanneer dit gebeurde, dacht hij aan zijn vader die gezegd had: "Als het donker wordt, bon ik het". En hoe zit het met ons, grote mensen, die ook wel eens zwaar in de put zitten, en die - als liet donker wordt - Vader God ook wel eens kunnen horen zeggen s "Niet bang zijn! als het donker wordt, bon Ik het"? 4.,

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 4